کـد خبـر : 16025
تـاریخ انتـشـار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۳:۱۹ ب.ظ
نسـخه چاپـی

عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان:

دیدار مدیرکل زندان های ایلام و رئیس دانشگاه آزاد /ارتقاء مهارت های اجتماعی کارکنان محور این دیدار بود

به دلیل سختی شغل زندانبانی و حساس بودن آن ، ارتقاء مهارت های اجتماعی کارکنان زندان های استان در دستور کار قرار گرفت.

دیدار مدیرکل زندان های ایلام و رئیس دانشگاه آزاد /ارتقاء مهارت های اجتماعی کارکنان محور این دیدار بود

به گزارش خبرگزاری ایونا، در این دیدار عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ، دکتر محمد میرزایی حیدری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ایلام، علی حسنوند معاون سلامت، سرهنگ شکری فرمانده یگان حفاظت، حسن نعمتی رئیس اداره سلامت و دکتر طاهرزاده مسئول تحقیقات و پژوهش زندانهای ایلام حضور داشتند و پیرامون مباحثی چون تقویت حوزه های همکاری ، انجام مطالعات پژوهشی مشترک ، اجرای برنامه های آموزشی متنوع و… بحث و تبادل نظر شد.
کشوری با اشاره به سختی های شغل زندانبانی و حساسیت آن، خاطر نشان کرد: تلاش در سنگر اصلاح و تربیت با هدف احیاء زندگی افراد به خطا رفته است و کارکنان سخت کوش زندان های استان در این مسیر با چالش های متعددی رو به رو می شوند که در این راستا تداوم کلاس های آموزشی و توانمندسازی و ارتقاء مهارت های اجتماعی آنان در دستور کار قرار گرفته است. وی استفاده از توان و ظرفیت علمی دانشگاه آزاد را در تحقق این هدف ، حائز اهمیت و مثمر ثمر خواند.
مدیرکل زندانهای ایلام در ادامه به خانواده های زندانیان و آسیب های اجتماعی فراروی آنان اشاره کرد و گفت: گروه هدف ما در معرض آسیب های اجتماعی هستند و برای پیشگیری از این مهم می بایست آموزش ها و مهارت های لازم به صورت تخصصی و با همکاری اثربخش دانشگاه به اجرا در آیند.
دکتر محمد میرزایی حیدری نیز شغل سخت زندانبانی را تثبیت کننده امنیت در جامعه و آن را وظیفه ای ارزشمند دانست و بیان داشت: امید است با مطالعات علمی و کار پژوهشی مشترک در حوزه زندانبانی و آسیب های اجتماعی ، یستری مناسب را برای پیشگیری از وقوع جرم و بازسازی شخصیتی زندانیان و همچنین حمایت از خانواده های آنان فراهم آوریم.حیدری افزود: همکاری و تعامل در تبیین اقدامات بازپرورانه به صورت کارشناسی شده و علمی می تواند مسیر بازگشت سالم زندانیان به جامعه را هموارتر کند.

انتهای پیام/

نـظـرات