کـد خبـر : 15789
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۳:۳۹ ب.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد

ضرورت توانمند سازی خانواده زندانیان برای پیشگیری از آسیب اجتماعی

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: توانمند سازی خانواده زندانیان در راستای پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی ضروری است.

ضرورت توانمند سازی خانواده زندانیان برای پیشگیری از آسیب اجتماعی

به گزارش خبرگزاری ایونا، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ظهر چهارشنبه در این کارگاه آموزشی گفت: توانمند سازی خانواده زندانیان در راستای پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی ضروری است.

حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی افزود: افراد متاهل که وارد زندان می شوند، علاوه بر خانواده خود، خانواده پدری و خانواده همسری را درگیر این موضوع می کنند و در همین راستا توانمند سازی، آگاهی بخشی و برگزاری برنامه های آموزشی کمک فراوانی به جلوگیری از بروز آسیب های بعدی و فروپاشی بنیان خانواده می کند.

میرمحمدی با اشاره به اینکه مسئولین نظام برنامه ریزی هایی برای توانمند سازی جامعه هدف انجام داده اند، ابراز داشت: نباید نگاه منفی به خانواده زندانیان وجود داشته باشد و رشد و توانمند سازی این حوزه مورد تاکید است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری رشد روحی و روانی با بهره گیری از ظرفیت های مشاوره ای را عاملی موثر بر کاهش و جلوگیری از آسیب های اجتماعی دانست.

میرمحمدی گفت: همچنین مهارت آموزی به زندانیان برای تحقق توانمندی ها نیز لازم است.

میرمحمدی از اجرای چندین برنامه در راستای کاهش آسیب های اجتماعی خبر داد و عنوان کرد: آموزش و توانمند سازی زنان حاشیه شهر های استان با انعقاد قرارداد بین وزارت کشور و فنی و حرفه ای برای چند استان اجرایی خواهد شد که برای استان ما نیز اعتبارات مناسبی در نظر گرفته شده است.

وی در پایان بر حمایت و توانمند سازی خانواده های زندانیان تاکید کرد.

انتهای پیام/

نـظـرات