کـد خبـر : 15783
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۳:۱۵ ب.ظ
نسـخه چاپـی

ربیعی در جمع خبرنگاران:

طرح اشتغال روستایی در ۵ استان کشور از فردا اجرایی می شود

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح اشتغال روستایی فردا در ۵ استان آغاز می شود و تا پایان سال، ۲ هزار میلیارد تومان وام به طرح های اشتغال روستایی پرداخت خواهد شد.

طرح اشتغال روستایی در ۵ استان کشور از فردا اجرایی می شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تامین منابع پاداش بازنشستگان انجام شده است، گفت: در شورای کار نیز چانه زنی ها برای حداقل دستمزد در سال آینده در جریان است و تلاش ما این است که این موضوع به شب عید کشیده نشود.

وی گفت: استراتژی ما این است که این افزایش حقوق از نرخ تورم بیشتر باشد. دریافتی های تا سقف ۲ میلیون تومان را درصد به درصد افزایش خواهیم داد تا فاصله دریافتی های پایین و بالا را کمتر کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به طرح اشتغال روستایی، ادامه داد: ۵۰ هزار ثبت نام در سامانه اشتغال روستایی انجام شده که از این تعداد ۸۱۵۰ مورد از آن مورد موافقت قرار گرفت و فردا ظهر همزمان این طرح در ۵ استان کشور آغاز می شود که تا پایان سال جاری ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به طرح های اشتغال روستایی پرداخت خواهد شد.

ربیعی در پایان با بیان اینکه در طرح اشتغال روستایی تاکید ما بر ایجاد اشتغال است، ادامه داد: در این طرح افراد ابتدا به سازمان فنی و حرفه ای خواهند رفت تا آموزش های مهارتی، کارآفرینی و بازاریابی را طی کنند و گروه های مشاوره تا پایان بازاریابی در کنار آنها خواهند بود.

ربیعی همچنین درباره بازگشایی جعبه سیاه کشتی سانچی گفت: جعبه سیاه این کشتی امروز با حضور نمایندگان کشورهای ذی نفع از جمله نماینده ایران از سازمان بنادر و.کشتیرانی ، طرف سوئدی، پانامایی و چینی باز می شود.

وی افزود: قرار بود جعبه سیاه هر دو کشتی با هم باز شود که ما گفتیم اول روی سانچی کار شود.

وزیر کار همچنین درباره فعالیت ربات های چینی در سانچی و اینکه آیا می تواند پیکر جانباختگان این حادثه را بیرون بیاورد گفت: طبق گزارش های داده شده نمی شود داخل کشتی رفت زیرا فضای آن را سم گرفته است ربات ها هم فقط عکس می گیرند و نمی توانند داخل بروند.

ربیعی درباره اینکه آیا شکایتی درخصوص برخورد با کشتی ایرانی مطرح شده یا نه گفت: شکایت در این زمینه قواعد خاص خود را دارد، شرکت های بیمه ای و حقوقی میزان خسارت ها را مشخص می کنند البته آنطور که گفتند در دریا مقصر صد در صد وجود ندارد و دو طرف با درصدهای متفاوتی به نوعی شاید مقصر باشند.

وی درباره مزایای خانواده جانباختگان این حادثه به عنوان شهید خدمت گفت: آقای شهیدی بحث شهید خدمت را پذیرفتند اما قرار شد مزایای این عنوان را خود شرکت به خانواده های این عزیزان پرداخت کند.

انتهای پیام/

نـظـرات