کـد خبـر : 15738
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۹:۲۵ ق.ظ
نسـخه چاپـی

توانمند سازی و مهارت افزایی معلمان،

دوره آموزش، توانمند سازی و مهارت افزایی معلمان سوم ابتدائی در زنجان و خدابنده برگزار شد

دوره آموزشی توانمند سازی و مهارت افزایی برای ۱۳۰ نفر از معلمان سوم ابتدائی مدارس شهرستانهای زنجان و خدابنده با همکاری ستاد اقامه نماز استان و اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد.

دوره آموزش، توانمند سازی و مهارت افزایی معلمان سوم ابتدائی در زنجان و خدابنده برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، با توجه به اهمیت آموزش در سنین کودکی و پایداری و فراگیری با ثبات مفاهیم در دوره اول ابتدایی تحصیلی و نظر به آغاز مرحله تکلیف در این دوره در بین دختران دانش آموز و دستیابی به بهترین روش های دعوت نوجوانان به این مرحله مهم از بندگی و توانمندسازی عوامل موثر و دخیل در این موضوع مهم در بین دانش آموزان از ضروریات برنامه ای در مدارس کشور می باشد.

ایجاد انس با نماز و اهتمام به نماز اول وقت در بین نوجوانان تازه مکلف می تواند از اصلی ترین برنامه های آموزشی و تربیتی معلمان پایه سوم باشد. از اینرو مهارت افزایی و توانمندسازی معلمان در پرداختن مناسب و شایسته به این تکلیف شرعی مورد توجه ستاد اقامه نماز و وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

لذا دوره آموزش، توانمندسازی و مهارت افزایی معلمان این پایه تحصیلی در قالب دوره آموزش تخصصی برگزار می شود که از اهداف این دوره آمادگی بیشتر علمی و عملی معلمان در مهیا نمودن دانش آموزان در ورود به مرحله تکلیف ، الگوسازی جشن تکلیف در مدارس و تحلیل، پردازش و تعمیم الگوهای مؤفق جشن تکلیف در مدارس می باشد.

طبق شیوه نامه اجرایی این دوره مدت زمان آموزش ۱۴ساعت ساعت و به روش حضوری است

از سرفصل های این دوره آموزشی می توان به آموزش احکام عملی نماز، نماز و خانواده، آثار و برکات نماز، شیوه های دعوت و نقش معلمان در تربیت دینی و نماز اشاره کرد که از منابع آموزشی کتاب و شیوه های دعوت به نماز ، کتاب ۱۱۴ نکته درباره نماز و نرم افزار راه بندگی می باشد.

در پایان این دوره گواهی دوره آموزشی به مدت ۱۴ ساعت به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

همچنین گفتنی است اساتید دوره آموزشی مذکور دو تن از کارشناسان مرکز تخصصی نماز قم می باشند .

انتهای پیام/

نـظـرات