کـد خبـر : 15713
تـاریخ انتـشـار : ۰۴ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۹:۰۸ ب.ظ
نسـخه چاپـی

نقش شرکت های استارتاپ در ایجاد شغل های جدید/3/

در دوره کار آموزی مسئولیت های بیشتری قبول کنید

مهارت خود را در دو دوره کار آموزی افزایش داده و یا اطلاعات جدیدی کسب کنید؛ البته مهم تر از همه این مسائل این است که بدانید چه زمانی باید مسئولیت بیشتری قبول کنید.

در دوره کار آموزی مسئولیت های بیشتری قبول کنید

به گزارش خبرگزاری ایونا، بهترین کارآموزان کسانی هستند که می دانند در کدام قسمت مهارت داشته و می توانند به سیستم کمک کنند، یا اینکه می دانند در کدام قسمت می توانند مهارت خود را افزایش داده و یا اطلاعات جدیدی کسب کنند و مهم تر از همه این مسائل این است که می دانند چه زمانی باید مسئولیت بیشتری قبول کنند. اما قبول مسئولیت بیشتر همواره دشوار است و چون شما به عنوان کارآموز هستید و نمی توانید تمام زمان خود را صرف شغل مورد نظر کنید، باید بتوانید توازن نسبی میان ساعات کاری و ساعات تحصیلی یا مابقی اقدامات روزمره خود برقرار سازید.

 

ماهیت شرکت های نوپا بر اساس پیشرفت است نه بقا، پس در هنگام شروع فعالیت این شرکت ها همیشه کار های زیادی برای انجام دادن وجود دارد. پس اگر در ارتباط با بخش خاصی از این کسب و کار می خواهید مهارت و اطلاعات بیشتری کسب کنید، یا می خواهید پروژه های ایده آل متعددی برای انجام دادن بپذیرید، نترسید و بدون معطلی خود را وارد بحث مربوطه کنید و اعلام آمادگی کنید.

 

حتی پیشنهاد پروژه جدید یا کاری که از حوزه مربوط به شما خارج است، می تواند اشتیاق و علاقه شما برای پیشرفت در سیستم را به خوبی نشان دهد و مشخص می شود که شما از این که انعطاف پذیر باشید اصلا نمی ترسید. اما همواره مراقب باشید که بیشتر از ظرفیت خود مسئولیت قبول نکنید، تا بتوانید که کار محول شده را به درستی و کامل انجام دهید. اینکه شما کاری کوچک را به طرز صحیح و کامل انجام دهید، بسیار با ارزش تر از انجام نصفه و نیمه کار های متعدد و بزرگ است. اما این نکته مشخصی است که قبول کارهای جدید و سرک کشیدن به قسمت های دیگرمجموعه، مخصوصا آنهایی که مناسب شما هستند، روش بسیار مناسبی برای نشان دادن مهارت ها و توانایی های شما است.

 

در مورد اهداف خود صادق باشید

در مورد شرکت های کوچک، ممکن است هربار تنها یک یا دو موقعیت شغلی خالی داشته باشند که بتوانند استخدام کنند، پس اگر کارآموزی در مورد تمایل به تبدیل شدن کارش به کاری تمام وقت صادق باشد و اهداف مشخص و واضحی به شرکت ارائه کند، نکته مثبتی است که از خود در ذهن مدیران شرکت باقی می گذارد و هنگامی که موقعیت شغلی خوبی پیش بیاید همواره این افراد اولین نفراتی هستند که برای این شغل در نظر گرفته می شوند.

 

اما این نکته را هم مد نظر داشته باشید که مطرح کردن این مسائل در هنگام مصاحبه برای کارآموزی جایز نیست و شما باید منتظر زمان مناسب باشید. زمان مصاحبه هدف شما باید کسب مسئولیت کارآموزی باشد نه موقعیتی که ممکن است تا چند وقت دیگر وجود نداشته باشد.

 

انتهای پیام/#

منبع : سایت آمریکایی The Muse

نـظـرات