کـد خبـر : 15548
تـاریخ انتـشـار : ۰۳ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۲۱ ق.ظ
نسـخه چاپـی

با حضور خانواده این شهید مدافع حرم

نمازخانه شهید علیپور دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقی افتتاح شد

مراسم افتتاح نمازخانه شهید محرم علیپور دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی، با حضور خانواده این شهید مدافع حرم، روز دوشنبه برگزار گردید.

نمازخانه شهید علیپور دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقی افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، مراسم افتتاح نمازخانه شهید محرم علیپور دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی، روز دوشنبه برگزار گردید.


دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی، با اشاره به اهمیت والای نماز در دین مبین اسلام، گفت: در راستای تکریم نمازگزاران و اهمیت دادن به اقامه نماز نسبت به تجهیر، بازسازی و مرمت نمازخانه اقدام کردیم.


وی بیان کرد: در طراحی نمازخانه با استفاده از اساتید حوزه مربوطه، معماری اسلامی در نظر گرفته شد تا بتوانیم محیط نمازخانه را جذاب نماییم تا ضمن ایجاد فضای معنوی، آرامشی در محیط دانشگاه ایجاد نماییم.

 


حجت الاسلام والمسلمین دکتر موسوی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه؛ در ابتدای سخنان خود به اهمیت و ارزش بالای نماز پرداخته و احادیث و آیاتی از پیامبر و ائمه معصومین (علیهم السلام) در خصوص نماز و اقامه آن بیان کرد.


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در ادامه سخنان خود گفت: اهمیت نماز تا آن حدی می باشد که امام حسین (ع) شب عاشورا از دشمن مهلت می گیرد تا یک شب بیشتر با خدای خود نجوا کند و به نماز بایستد؛ هم چنین نماز ظهر عاشورای امام حسین (ع) یکی از به یاد ماندنی ترین نمازهایی است که سیدالشهدا با اصحاب خود اقامه کردند.

 


دکتر موسوی ضمن اشاره به آداب اقامه نماز بیان کرد: محیط نمازگزار اگر آرام بخش و معنوی باشد، قطعا در روحیه نمازگزار تاثیر خواهد گذاشت.


حاج آقا ضیایی، مدیر ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی؛ در ادامه مراسم به ارائه مطالبی در خصوص نماز در ادارات و سازمان ها پرداخته و خاطراتی از آقای قرائتی بیان کرد.


مدیر ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه برای اقامه نماز باید سه مورد در نظر گرفته شود؛ تمهیدات نماز، تبلیغ نماز و تعلیم نماز؛ تصریح کرد: اگر افراد جامعه این سه مورد را عملی نمایند قطعا شاهد فرهنگ سازی های غن در جامعه و خانواده خواهیم شد و نتایج آن در جامعه نمود خواهد کرد.

 

 

این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر موسوی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، دکتر قالیچی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی؛ ضیایی، مدیر ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی؛ خانواده شهید مدافع حرم محرم علیپور، دانش آموخته دانشگاه جامع علمی کاربردی استان؛ اعضای شورای فرهنگی، روسا و مدرسان مراکز آموزشی برگزار گردید.

 

 

گزارش از صدیقی ـ خبرنگار ایونا در تبریز

انتهای پیام/

نـظـرات