کـد خبـر : 15537
تـاریخ انتـشـار : ۰۳ بهمن ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۹:۱۹ ق.ظ
نسـخه چاپـی

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت :

سهم ۳۸ درصدی فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در کشور/ تربیت نیروی ماهر در مراکز فنی و حرفه‌ای برابر باتربیت نیروی کار است

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهم آموزش‌های مهارتی در مدارس متوسطه به ۳۸ درصد رسیده است گفت: تربیت نیروی ماهر در مراکز فنی و حرفه‌ای برابر با تربیت نیروی کار در آینده است.

سهم ۳۸ درصدی فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در کشور/ تربیت نیروی ماهر در مراکز فنی و حرفه‌ای برابر باتربیت نیروی کار است

به گزارش خبرگزاری ایونا، جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه طبق برنامه ششم باید سهم آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در آموزش متوسطه به ۵۰ درصد برسد اظهار کرد: در حال حاضر سهم آموزش‌های مهارتی در مقطع تحصیلی متوسطه به ۳۸ درصد رسیده است.

وی با تأکید بر توسعه امکانات آموزش مهارتی در کشور افزود: باید هنرستان‌های کشور را با افزایش امکانات آموزشی توسعه داد تا سهم آموزش مهارتی در مدارس متوسطه را افزایش چشم‌گیری پیدا کند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم ترغیب نوجوان برای فراگیری علوم مهارتی گفت: باید شرایط را در مراکز آموزشی و تحصیلی به‌گونه‌ای فراهم کرد که دانش آموزان در بخش مهارت‌آموزی رغبت بیشتری داشته باشند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تربیت نیروی مهارتی در مراکز فنی حرفه‌ای برابر باتربیت نیروی کار ماهر در آینده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی افزود: باید نسل‌های آینده را به‌گونه‌ای تربیت کرد که بتوانند یک مهارت شغلی را یاد بگیرند و برای آینده خود شغل ایجاد کنند.

کوچکی نژاد بابیان اینکه قانون شرایط را برای توسعه شغل و ایجاد کسب‌وکار فراهم کرده است گفت: امیدواریم شرایط و زیرساخت در کشور به‌گونه‌ای فراهم شود تا بتوانیم به میانگین ۵۰ درصد آموزش مهارتی دانش آموزان متوسطه پیش‌بینی‌شده در قانون برسیم.

انتهای پیام/

نـظـرات