کـد خبـر : 13867
تـاریخ انتـشـار : ۱۰ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۱۶ ب.ظ
نسـخه چاپـی

اشتغال و توسعه روستاها با تسهیلات پست بانک

فرماندار سنقرو کلیایی گفت: بستر لازم برای ایجاد اشتغال و توسعه روستاها در بخش کشاورزی با استفاده از تسهیلات پست بانک فراهم شده است.

اشتغال و توسعه روستاها با تسهیلات پست بانک

به گزارش خبرگزاری ایونا، یاور محمدی روز یکشنبه با حضور نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل پست بانک استان کرمانشاه، ظرفیتهای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در سنقر و کلیایی را تشریح کرد و گفت: پرورش دام و طیور، احداث باغ و گلخانه، کشت زعفران و گیاهان دارویی، احداث سردخانه و اجرای کانالهای آب کشاورزی و سیستمهای آبیاری تحت فشار با توجه به کمبود منابع آب از مهمترین ظرفیتهای موجود در روستاها است که تسهیلات بانکی با بهره کم موجب رونق این بخشها خواهد شد.
وی بهره گیری از ظرفیتهای کارشناسان جهاد کشاورزی، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها را در خصوص اطلاع رسانی در این خصوص مورد تاکید قرار داد و گفت: بایستی در کمترین زمان ممکن در خواستهای متقاضیان استفاده از تسهیلات پست بانک جمع آوری، تشکیل پرونده، آماده سازی و ساماندهی شود تا در اولین فرصت، طرح های اشتغال اجرایی شوند.
حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا نماینده مردم سنقرو کلیایی در مجلس شورای اسلامی هم گفت: پست بانک در روستاها ظرفیت مناسبی برای پیدا شدن حلقه مفقوده این بانک با جهاد کشاورزی و ایجاد مشاغل پایدار روستایی است.
اخلاقی مدیرکل پست بانک استان کرمانشاه هم گفت: پست بانک، دولتی بوده و زیرمجموعه وزارت ارتباطات می باشد و در این طرح با پرداخت تسهیلات ۶ تا ۱۰ درصد در ۲ مرحله در بخشهای کشاورزی، منابع طبیعی، صنایع و معادن کوچک روستایی، گردشگری، خدمات فناوری اطلاعات، فرش دست باف و…آماده فعالیت در راستای ایجاد اشتغال و توسعه مناطق روستایی می باشد.
سنقرو کلیایی با ۸۲ هزار نفر جمعیت در فاصله ۸۵ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده است.

انتهای پیام/

نـظـرات