کـد خبـر : 13363
تـاریخ انتـشـار : ۰۶ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۰۴ ق.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان:

حل مشکل بیکاری با همکاری دانشگاه ها و آموزش فنی و حرفه‌ای

برای حل مشکل بیکاری باید توجه و تمرکز اصلی برهمکاری دانشگاه ها و آموزش فنی و حرفه‌ای برای تربیت افراد ماهر و پنجه‌های کارآمد در مراکز فنی و حرفه‌ای باشد.

حل مشکل بیکاری با همکاری دانشگاه ها و آموزش فنی و حرفه‌ای

به گزارش خبرگزاری ایونا، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان درنشست صمیمی با رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی زنجان ضمن ابراز خرسندی و بیان شرح مختصری از فعالیتهای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای؛ نقش دانشگاههای علمی کاربردی در تربیت نیروی انسانی ماهر را بسیار مهم دانست وگفت: این دانشگاه میتواند با توجه به روند رو به رشد استان زنجان نقش بسیار مهمی درتربیت نیروی انسانی ماهر دانشگاهی و توسعه منطقه داشته باشد .

مهندس محمدرضا انصاری با بیان اینکه حل مشکل بیکاری درگرو تربیت افراد ماهر است، افزود: برای حل مشکل بیکاری باید توجه و تمرکز اصلی برهمکاری دانشگاه ها و آموزش فنی و حرفه‌ای برای تربیت افراد ماهر و پنجه‌های کارآمد در مراکز فنی و حرفه‌ای باشد.

وی مهمترین ویژگی مراکز آموزش علمی کاربردی فنی و حرفه ای استان را در استفاده دانشجویان این مراکز از کارگاه های مجهز آموزش فنی و حرفه ای دانست و اظهار داشت: دانشجویانی که در مراکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای استان زنجان مشغول به تحصیل هستندعلاوه بر استفاده از کلاسها و کارگاه های مجهز آموزشی مراکز آموزش فنی و حرفه ای و گذراندن دوره های کارورزی در این مراکز به عنوان یک نیروی تحصیل کرده ماهر وارد بازار کار میشوند .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان با اشاره به محدود بودن نیروهای ماهر و تکنسین در کشور، تصریح کرد: مدرک گرایی در کشور موجب شده که سطح توقع افراد بالا برود، لذا بیکاری در این قسمت افزایش می یابد، این در حالی است که در سطوح پایین تر بخش ها نیازمند نیروی کار هستند.

مهندس انصاری با اشاره به اینکه در تمام کشورهای پیشرفته دنیا نیروی کار ماهر یک اولویت و شاخص برای توسعه است، اظهار داشت: صنعت کشور ما امروز خالی از نیروهای تکنسین ماهر است و نیاز است برای توسعه کشور به این حوزه با توسعه آموزش‌های مهارتی در دانشگاه‌ها توجه ویژه داشته باشیم.

گفتنی است، در راستای افزایش تعاملات میان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و دانشگاه جامع علمي كاربردي واحد استان، نشستی با حضور مهندس انصاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و دکتر طغرانگار رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و روسای مراکز عالی علمی کاربردی دستگاههای اجرایی دولتی و غیر دولتی و همچنین کارشناسان پژوهشی و فناوری مراکز آموزشی در محل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان صورت گرفت .

انتهای پیام/

نـظـرات