کـد خبـر : 13172
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۰۶ ق.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان تهران:

واحدهای دانشگاهی در تهران ادغام نخواهند شد

رئیس دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان تهران گفت: واحدهای دانشگاهی در استان تهران به‌خصوص در شرق استان تهران ادغام نخواهند شد.

واحدهای دانشگاهی در تهران ادغام نخواهند شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمدمهدی طهرانچی اظهار داشت: نکاتی که در خصوص ادغام واحدهای دانشگاهی در استان تهران مطرح می‌شود، جایگاهی در برنامه‌ریزی‌های دانشگاه آزاد اسلامی ندارد.

وی اضافه کرد: در تصمیم‌گیری‌هایی که انجام‌ گرفته است، مباحث ناحیه‌بندی و اشتراک استانی ازلحاظ اساتید و دانشجویان مطرح است تا بتوانیم با ترکیب جمعیت دانشجوها، برای حفظ واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، مدیریت خوبی داشته باشیم.

رئیس دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان تهران بیان کرد: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در غرب استان تهران بیش‌ از حد به هم نزدیک است و به‌صورت ناحیه‌بندی واحد را اداره می‌کنیم؛ اما در شرق استان تهران هیچ‌گونه برنامه برای ادغام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی نداریم.

طهرانچی ادامه داد: متناسب با طرح تحولی که برای دانشگاه کارآمد داریم، برخی از رشته‌ها حذف خواهد شد و رشته‌هایی که بتواند در منطقه‌ها مؤثر باشد به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اضافه خواهد شد.

وی در خصوص رشته پزشکی در دانشگاه‌های آزاد استان تهران تصریح کرد: بحث پزشکی منوط به مجوزهای لازم از وزارت بهداشت است و مرحله‌ به‌ مرحله و با توجه به ظرفیت‌ها باید پیگیری شود.

رئیس دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان تهران افزود: معاونت پزشکی وزارت بهداشت و همکاران ما در دانشگاه آزاد استان تهران بسیار پیگیر هستند تا مشکل رشته پزشکی رفع شود.

رئیس دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان تهران در خصوص بیمارستان دانشگاه آزاد رودهن که سال‌هاست به حال خود رها شده است، گفت: اگر تمامی منطقه رودهن و همچنین شهرستان پردیس کشش یک بیمارستان را داشته باشد و حمایت مردمی را بتوانیم در کنار دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن داشته باشیم، برای اخذ مجوزها اقدام خواهیم کرد.

طهرانچی اضافه کرد: در حال حاضر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن به حمایت مردم و مسؤولان منطقه نیاز دارد تا بتوان این بیمارستان را تکمیل کرد و خدمات خوبی را به مردم رودهن ارائه کند.

انتهای پیام/

نـظـرات