کـد خبـر : 13166
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۰۱ ق.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس پژوهشگاه وزارت نیرو در کرمان:

وزارت نیرو مصمم است ‌از ظرفیت دانشگاه‌ها در حوزه تحقیقات ‌استفاده کند‌

رئیس پژوهشگاه وزارت نیرو گفت: وزارت نیرو مصمم است ‌از ظرفیت دانشگاه‌ها در حوزه تحقیقات ‌استفاده کند‌.

وزارت نیرو مصمم است ‌از ظرفیت دانشگاه‌ها در حوزه تحقیقات ‌استفاده کند‌

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمد‌صادق قاضی‌زاده امشب در نشست هم‌اندیشی دانشجویان، دانشگاهیان، اساتید دانشگاه و کارکنان صنعت آب و برق استان کرمان اظهار‌داشت: رویکرد وزارت نیرو در حوزه تحقیقات، تمرکز بر ظرفیت‌های دانشگاهی، شرکت‌های دانش‌بنیان، بخش توسعه و تحقیق شرکت‌های صنعتی و حمایت از اوج گرفتن برخی از آنها که قدرت لازم را نداشته‌اند، است.

رئیس پژوهشگاه وزارت نیرو گفت: ارتباط با شرکت‌های دانش‌بنیان و پوشش ریسک این شرکت‌ها و حمایت تخصصی و مالی از آنها در دستور کار تحقیقات وزارت نیرو قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه “بسته‌های تعاملی” در وزارت نیرو در ارتباط با کار دانشگاه‌ها تعریف شده است تصریح کرد: هدف گذاری‌ها در حوزه برق و آب انجام شده که حداقل از هزار عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها در برنامه پنج ساله طراحی شده که تا به امروز نسخه مقدماتی ۶۱۰ مورد آن دریافت شده و ۲۹۰ مورد آن تایید شده است که امیدواریم تلاش شود تا نیمه سال آینده به هزار عضو برسند.

قاضی‌زاده با اشاره به اینکه امیدواریم در استان کرمان تعداد قابل توجهی از اعضای هیئت علمی از این بسته تعاملی استفاده کنند، گفت: پیش‌بینی ما این است که حداقل معادل ۵ هزار عضو پژوهش شامل استاد، دانشجویان، کارشناسی ارشد، دکترا و محققین پسا دکتری در قالب بسته تعاملی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی بیان کرد: این بسته تعاملی بر محوریت استاد به عنوان عضو قابل اتکا و طولانی مدت در دانشگاه برنامه‌ریزی شده که یک برنامه پنج ساله طراحی شود و در قالب آن استاد خودش را متعهد به انجام تحقیق در یک مورد خاص می‌کند.

رئیس پژوهشگاه وزارت نیرو با اشاره به اینکه وزارت نیرو خودش را به دانشگاه متعهد می‌کند که استاد را در پنج سال حمایت مالی کند گفت: این طرح‌ها با هدف این است که بتوانیم طرح‌های بلند مدت تحقیقات وزارت نیرو را در مقیاس دو هزار میلیارد تومان که در بازه زمانی ۶ سال آینده به سرانجام برسد که بخش عمده آن در دولت دوازدهم به سرانجام خواهد رسید.

وی فراخوان ماهیانه تحقیقات را یکی دیگر از اقدامات انجام شده عنوان کرد و افزود: این طرح از ابتدای پاییز امسال به اجرا در آمده و ماهیانه به طور متوسط ۴۵ پروژه تحقیقاتی با اعتبار ۵ تا ۶ میلیارد تومان اجرا می‌شود که تلاش می‌کنیم تا پایان سال جاری به ده میلیارد تومان ارتقا داده شود.

رئیس پژوهشگاه وزارت نیرو خاطر‌نشان کرد: به طور جدی وزارت نیرو مصمم است که از ظرفیت دانشگاه‌ها در حوزه تحقیقات وزارت نیرو استفاده کند.

انتهای پیام/

نـظـرات