کـد خبـر : 13156
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ دی ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۸:۴۱ ق.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس کمیته امداد شهرستان نظرآباد:

تقویت مهارت‌های فنی مددجویان کمیته امداد/خانواده‌های بی‌سرپرست و نیازمند نظرآبادی خانه‌دار شدند

رئیس کمیته امداد شهرستان نظرآباد گفت: در راستای توانمندسازی اقتصادی مددجویان کمیته امداد، بر مهارت‌های فنی این افراد سرمایه‌گذاری می‌شود تا بتوانند افزون بر اشتغال‌زایی برای خود و رونق اقتصادی برای جامعه نیز داشته باشند.

تقویت مهارت‌های فنی مددجویان کمیته امداد/خانواده‌های بی‌سرپرست و نیازمند نظرآبادی خانه‌دار شدند

به گزارش خبرگزاری ایونا، با اشاره بر اینکه کمیته امداد با ۲ رویکرد و الگوی توانمندسازی اقتصادی و توانمندسازی فرهنگی به مددجویان خود خدمت می‌کند اظهار داشت: در راستای توانمندسازی اقتصادی، افرادی را که مهارت فنی دارند یا راغب به فراگیری مهارت هستند را شناسایی کرده و وی را به طرق گوناگون حمایت می‌کنیم.

وی افزود: در راستای توانمندسازی فرهنگی نیز با همکاری ۲ مرکز خیریه در نظرآباد، به مددجویان آموزش‌های خانواده، مشاوره رایگان و امثال این‌ها را می‌دهیم.

این مسئول بابیان اینکه کمیته امداد شهرستان نظرآباد از ابتدای سال جاری بالغ‌بر ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت وام به مددجویان خود داشته است عنوان کرد: از ابتدای امسال خدمات مختلفی نظیر اعطای وام، اردوهای دانش‌آموزی، کارگاه‌های آموزش به نوعروسان و غیره را به مددجویان داشته‌ایم.

بکان ادامه داد: همچنین پیرو توانمندسازی فکری، فرهنگی و ارتقا بینش اسلامی افراد، مددجویانی از شهرستان نظرآباد به سفرهای زیارتی همچون مشهد مقدس، عتبات عالیات و قم و جمکران اعزام‌شده‌اند.

رئیس کمیته امداد شهرستان نظرآباد در ارتباط با طرح‌های اکرام ایتام و محسنین نیز گفت: کودکانی که پدرشان فوت‌شده و مددجوی کمیته امداد هستند زیرمجموعه طرح اکرام ایتام و کودکانی که به هر طریق پدرشان نمی‌تواند آن‌ها را حمایت مادی و معنوی کند جزو طرح محسنین قرار می‌گیرند.

وی در ادامه با اشاره بر اینکه تمام کودکان نیازمند و بی‌سرپرست شهرستان نظرآباد دارای حامی هستند تأکید کرد: به همت خیرین خانواده‌های بی‌سرپرستی که از فوت پدرشان رنج می‌برند و تا به امروز تحت حمایت کمیته امداد بوده‌اند؛ در سال جاری همگی خانه‌دار شده‌اند.

بکان در ارتباط با کمک‌های افراد به هم‌وطنان زلزله‌زده غرب کشور بیان کرد: خوشبختانه ما در شهرستان نظرآباد خیرین بسیاری داریم و همچنان کمک‌ها جهت ارسال به مردم زلزله‌زده ادامه دارد.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: همه می‌توانند خیر باشند چراکه کمک به نیازمندان تنها مختص کسانی که توان مالی بسیار دارند نیست بلکه می‌توان بامحبت به یتیمان، آموزش مهارت به نیازمندان و امثال این‌ها نیز خیر بود.

انتهای پیام/

نـظـرات