کـد خبـر : 9594
تـاریخ انتـشـار : ۰۹ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۵۴ ق.ظ
نسـخه چاپـی

عزیزی:

پژوهش منجر به مهارت‌آموزی دانشجویان شود

رئیس دانشگاه لرستان با بیان این‌که پایه پژوهش‌ها آموزش است و چنان‌چه پژوهش منجر به مهارت‌آموزی دانشجویان نشود، موفق نخواهیم بود، اظهارکرد: پژوهش باید اساس و محور قرار گیرد تا در راستای اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی گام برداریم چراکه با پژوهش دانش تولید می‌شود.

پژوهش منجر به مهارت‌آموزی دانشجویان شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، خسرو عزیزی، رئیس دانشگاه لرستان امروز، هشتم آذر در مراسم اختتامیه هفته پژوهش استان که در سالن آمفی تئاتر شهید شهریاری دانشگاه لرستان برگزار شد، گفت: دغدغه همه ما این است که براساس شعار وزارت علوم بتوانیم ایده را به فناوری تبدیل و سپس با تجاری‌سازی فناوری به ثروت و ایجاداشتغال برسیم.
وی اضافه کرد: دانشگاه‌ها براساس سیاست‌های ابلاغی وزارت علوم در راستای حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم گام برداشتند.
رئیس  دانشگاه لرستان اظهارکرد: پژوهش باید اساس و محور قرار گیرد تا در راستای اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی گام برداریم چراکه با پژوهش دانش تولید می‌شود.
وی گفت: پایه پژوهش‌ها آموزش است و چنان‌چه پژوهش منجر به مهارت‌آموزی دانشجویان نشود، موفق نخواهیم بود.
عزیزی یادآور شد: این ضعف و چالش دیده شده و براساس آن پایان‌نامه‌ها را به سمت تقاضامحوری و شناسایی نیازهای جامعه سوق داده شده تا با رفع موانع آنها به تولید علم برسیم.
رئیس دانشگاه لرستان تاکید کرد: دانشگاه‌ها، پارک علم و فناوری و دستگاه‌های اجرایی به تنهایی نمی‌توانند راه به جایی ببرند بلکه همه باید با تعامل، وفاق و همکاری بتوانیم این هدف ارزشمند را پیش ببریم.

انتهای پیام/
منبع: ایکنا

نـظـرات