کـد خبـر : 9382
تـاریخ انتـشـار : ۰۸ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۲۳ ق.ظ
نسـخه چاپـی

طرح تعاون روستا ۱۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار دارد

عضو شورای سیاست گذاری و اتاق فکر طرح ملی روستا تعاون گفت: اجرای طرح تعاون روستا در سطح کشور حدود ۱۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار دارد.

طرح تعاون روستا ۱۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار دارد

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمدحسین پاپلی یزدی سه شنبه شب در نشست کارگروه تخصصی اشتغال خراسان شمالی اظهار کرد: نیمی از این اعتبار از محل منابع صندوق توسعه ملی و نیمی نیز از منابع بانک ها تامین می شود.

وی افزود: امید می رود با این میزان اعتبار بتوانیم اقدامات خوبی برای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در روستاها انجام دهیم.
وی با بیان اینکه در دولت دوازدهم توجه خاصی به توسعه روستاها مبذول شده است گفت: زیرساخت های قانونی در این باره در برنامه ششم دیده شده و دولت هم مصوبات قانونی را اجرایی می کند.
عضو شورای سیاستگذاری و اتاق فکر طرح ملی روستا تعاون اظهار کرد: یکی از برنامه ها برای توسعه روستاها، طرح ‘روستا تعاون’ است که توسط وزرات تعاون پیگیری می شود.
پاپلی یزدی با بیان اینکه یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی معادل حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال به این طرح تزریق می شود خاطرنشان کرد: معادل این رقم توسط بانک ها تامین می شود و امید می رود با این ۱۲۰ هزار میلیارد ریال شاهد تحول در روستاها باشیم.
وی گفت: سهم خراسان شمالی از این منابع، تامین حدود چهار هزار میلیارد ریال است که نیمی از آن از صندوق توسعه ملی و نیمی نیز از منابع بانک ها تامین می شود.
عضو شورای سیاست گذاری و اتاق فکر طرح ملی روستا تعاون افزود: خراسان شمالی برای توسعه روستایی مستعد است و ظرفیت های خوبی در این باره دارد و شرایط خاک و شرایط آب و هوای مناسب کمک می کند تا توسعه روستاها محقق شود و گامی برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر برداشته شود.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا

نـظـرات