کـد خبـر : 9295
تـاریخ انتـشـار : ۰۸ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۹:۵۴ ق.ظ
نسـخه چاپـی

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر:

دانش آموزان استثنایی استان تحت آموزش مهارت های ویژه هستند +تصاویر

همایش فردای امید به مناسبت روز جهانی معلولین صبح سه شنبه ۷ آذر ماه ۹۶ در سالن فرهنگ شهر برازجان برگزار شد.ناصر کرمی، مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر معلولین را پر توان و با استعداد دانسته و ادامه داد: معلولین می توانند برای امروز و آینده الگوهای شایسته ای باشند و در صحنه های مختلف بدرخشند. معلولین عزیز ما باید نیروی…

دانش آموزان استثنایی استان تحت آموزش مهارت های ویژه هستند +تصاویر

به گزارش خبرگزاری ایونا، ناصر کرمی، مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر معلولین را پر توان و با استعداد دانسته و ادامه داد: معلولین می توانند برای امروز و آینده الگوهای شایسته ای باشند و در صحنه های مختلف بدرخشند. معلولین عزیز ما باید نیروی ذهن و قدرت روحی خود را بالا برده، شور و شوق را در خود و اطرافیان تقویت کنند و موفقیت های زیادی را کسب کنند.

کرمی اظهار داشت: دو دستگاه اداره بهزیستی و اداره استثنایی آموزش و پرورش متولی امر آموزش و پرورش معلولین هستند. در سال جاری در همه شهرستان های دارای مدرسه استثنایی، همه دانش آموزان با امکانات ویژه تحت پوشش آموزش ها  و مهارت های لازم هستند و قطعا اگر این آموزش با حمایت و همکاری مسئولین مربوطه نباشد نتیجه مطلوبی در پی نخواهد داشت.

 

محمدحسن محمدی، شهردار شهر برازجان در خصوص اقدامات صورت گرفته جهت رفاه حال معلولین افزود: در انتهای سال گذشته و از سال جاری تاکنون اقداماتی از جمله مناسب سازی گذر شهید چمران، احداث دو اتاق در پارک دانش آموز و در اختیار قرار دادن این پارک به انجمن باور امید جهت فعالیت معلولین، افتتاح کتابخانه استودیو صوتی روشندلان که در حال بهره برداری می باشد و غیره… در جهت اهمیت به جامعه معلولین صورت گرفته است.

محمدی با تاکید بر اینکه معلولیت محدودیت نیست، ادامه داد: فعالیت های مفید و طرح های اجرایی نوینی  در خصوص حمایت از معلولین در دستور کار قرار گرفته است که به امید حق در آینده ای نه چندان دور شاهد افتتاح این برنامه ها خواهید بود.

 

نوید متین، عضو شورای شهر برازجان و دبیر همایش فردای امید تعداد معلولین شهر برازجان را ۲ هزار و ۱۰۰ نفر اعلام کرده و افزود: معلولین شهر ما دارای استعداد و توانمندیهای فراوانی هستند و ما باید همگی در جهت پرورش این استعدادها گامی موثر برداریم. هدف از برگزاری این همایش نیز ایجاد زمینه فرهنگی جهت بهتر دیده شدن معلولین می باشد.

این مراسم به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر برازجان برگزار شد و در انتهای برنامه نیز از معلولین موفق و دست اندرکاران این آیین تشکر و قدردانی به عمل آمد.


انتهای پیام/
منبع: اتحاد خبر

نـظـرات