کـد خبـر : 9282
تـاریخ انتـشـار : ۰۷ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۶:۲۰ ب.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل کمیته امداد زنجان:

ارائه ۵۹ درصدی خدمات مهارت آموزی به زنان سرپرست خانوار در زنجان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت: با رویکرد زمینه‌سازی برای اشتغال زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد ۵۹ درصد از خدمات مهارت‌آموزی کمیته امداد از ابتدای امسال تاکنون به این گروه از جامعه هدف ارائه‌ شده است.

ارائه ۵۹ درصدی خدمات مهارت آموزی به زنان سرپرست خانوار در زنجان

به گزارش خبرگزاری ایونا، هدایت صفری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: ایجاد زمینه اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از برنامه‌های مهم این نهاد بوده که در این رابطه اقداماتی موثر انجام گرفته است.

وی اظهار کرد: برای ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان خدمات مهارت‌آموزی به مددجویان مستعد شناسایی ‌شده ارائه می شود و در این راستا تاکنون ۱۰۳هزارو ۸۱۹ نفر ساعت آموزش ارائه شده است.
صفری افزود: رویکرد این نهاد در حوزه مهارت‌آموزی مددجویان تحت حمایت این نهاد ارائه آموزش‌های کیفی باهدف افزایش اثربخشی طرح‌های اشتغال ایجادشده در اقتصاد خانوارهای مددجویی و مبتنی بر بازار محوری و تقاضامحوری است
به گفته ی این مسئوول، خدمات مهارت‌آموزی کمیته امداد برای مددجویان مستعد ایجاد اشتغال موجب افزایش مهارت فرد در رشته شغلی موردعلاقه شده و انگیزه گروههای مختلف مددجویی را برای ورود به فضای کسب‌وکار و تولید افزایش می دهد.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان ادامه داد: توجه به فرصت‌ها، ظرفیت‌های محلی و پتانسیل‌های موجود در مناطق مختلف این استان در حوزه اشتغال‌زایی از رویکردهای دیگر کمیته امداد در حوزه مهارت‌آموزی مددجویان تحت حمایت این نهاد است.
وی بیان کرد: با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای و آموزشگاههای آزاد استان در مجموع سه هزار و ۴۹۶ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از خدمات مهارت‌آموزی این نهاد از ابتدای امسال در بخش‌های مهارت‌آموزی، پایدارسازی و توسعه طرح‌های اشتغال، کارآفرینی و حرفه‌آموزی دانش آموزان دبیرستانی بهره مند شده اند.
وی خاطر نشان کرد: از مجموع مددجویان بهره‌مند از خدمات مهارت‌آموزی کمیته امداد این استان از ابتدای امسال یکهزار و ۲۹۶ مددجو در مناطق شهری و ۲ هزار و ۲۰۰ مددجوی مناطق روستایی این استان ساکن بوده است.
هم اکنون ۲۲ هزار و ۵۰۰ خانوار با جمعیت ۳۹ هزار نفر از خدمات مستمر و غیرمستمر کمیته امداد استان زنجان برخوردار هستند و این تعداد شامل ۱۳ هزار زن سرپرست خانوار ، ۱۷هزار سالمند ، ۳ هزار و ۷۰۰ دانشجو و دانش ‌آموز و ۶۵۹ بیمار خاص و سرطانی است.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا

نـظـرات