کـد خبـر : 9252
تـاریخ انتـشـار : ۰۷ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۵۶ ب.ظ
نسـخه چاپـی

صادرات ۲۰ هزار و ۴۰۰ تن از محصولات کشاورزی زنجان به ۱۹ کشور دنیا

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: طی هفت ماهه گذشته از ابتدای سالجاری ۲۰ هزار و ۴۸۲ تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی این استان به ۱۹ کشور دنیا صادر شد.

صادرات ۲۰ هزار و ۴۰۰ تن از محصولات کشاورزی زنجان به ۱۹ کشور دنیا

به گزارش خبرگزاری ایونا، عبدالله جعفری افزود: رب گوجه فرنگی، گوجه فرنگی، سیر، سیب درختی، کشمش، میوه های خشک شده، هندوانه، لبنیات اعم از پنیر، خامه، ماست و فرآوده های خام دامی و دام زنده سنگین از محصولات صادر شده به کشورهای دنیاست.

وی، ارزش محصولات باغی، زراعی و دامی صادر شده به کشورهای مختلف دنیا را ۵۲۶ میلیارد ریال معادل ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار اعلام کرد.
به گفته مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، محصولات کشاورزی صادر شده از استان زنجان طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد به لحاظ وزنی و ۴۰ درصد به لحاظ ارزی رشد دارد.
به گفته جعفری، عراق، روسیه، ترکیه، قطر، هند، افغانستان، اتریش، بلژیک، گرجستان، آلمان، هلند، لهستان، مالزی، آذربایجان، کویت، عمان، ترکمنستان، مجارستان و ارمنستان واردکنندکان محصولات بخش دامی، کشاورزی و باغی استان زنجان هستند.
وی خاطرنشان کرد: این استان به واسطه تنوع اقلیمی، آب و هوایی، دما، رطوبت و ساعت های آفتابی شرایط مناسبی را برای تولید محصول سالم و صادراتی دارد.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: مصرف کود و سموم به واسطه شرایط بیان شده در مقایسه با نرم کشوری پایین تر است و محصولات کشاورزی تولیدی این استان سالم و قابلیت صادرات بالایی دارد.
طی سال ۹۵، ۵۰ هزار تن انواع محصول کشاورزی از این استان صادر شد.
این میزان، نسبت به صادرات محصولات کشاورزی ثبت شده در سال ۹۴، رشد ۳۴ درصدی داشت.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا

نـظـرات