کـد خبـر : 9234
تـاریخ انتـشـار : ۰۷ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۴۲ ب.ظ
نسـخه چاپـی

دبیر انجمن صنایع روغن‌کشی:

۴۰ درصد ظرفیت کارخانه‌های روغن‌کشی فعال است/ نگران افزایش واردات هستیم

دبیر انجمن صنایع روغن کشی گفت: در حال حاضر حدود ۴۰ درصد ظرفیت کارخانه‌های روغن‌کشی فعال است که برای افزایش این رقم، پیشنهاداتی را به مسئولان ارائه کرده‌ایم.

۴۰ درصد ظرفیت کارخانه‌های روغن‌کشی فعال است/ نگران افزایش واردات هستیم

به گزارش خبرگزاری ایونا، اکبر سبقتی در همایش روغن های خوراکی و دانه های روغنی اظهار داشت: از سال ۹۲ با تغییر دولت، رویکردها نسبت به صنعت روغن تغییر کرد و صنعت روغن کشی با مشکلاتی مواجه شد. در نتیجه واردات روغن به حدود ۲ میلیون تن رسید که می تواند ادامه یابد.

وی افزود: صنعت روغن کشی نگران افزایش واردات است که می تواند این صنعت را دچار رکود کند.

به گفته سبقتی در حال حاضر حدود ۴۰ درصد ظرفیت کارخانه های روغن کشی فعال است که برای افزایش این رقم پیشنهاداتی را به مسئولان ارایه کرده ایم.

محسن کشمیری دبیر انجمن کره گیاهی نیز در این همایش با اشاره به برنامه ریزی انجام شده توسط این انجمن برای افزایش تولید کره گیاهی در کشور و رساندن میزان تولید در این صنعت به اندازه تولید ترکیه، گفت: صادرات محصول و به روز رسانی تکنولوژی تولید انواع کره گیاهی از دیگر اهداف این انجمن است.

به گفته وی، در حال حاضر ۱۲ شرکت عضو انجمن صنفی کره گیاهی هستند، ظرفیت اسمی این صنعت حدود ۳۰۰ هزار تن است اما تولید واقعی این بخش ۸۰ تا ۹۰ هزار تن است.

وی با بیان اینکه ۵ نوع کره گیاهی در کشور تولید می شود، افزود: تولید‌کنندگان در زمینه کره پخت و پز و مارگارین مایع هنوز ورود نکرده اند و می توانند در آینده به این موضوع ورود کنند.

کشمیری با اشاره به تولید سالانه ۱۵ میلیون تن کره گیاهی در جهان، اضافه کرد: این میزان در اتحادیه اروپا ۲.۵ تا ۳ میلیون تن است.

وی تصریح کرد: لهستان، آلمان، انگلیس، هلند و بلژیک عمده ترین تولیدکنندگان کره گیاهی هستند.

انتهای پیام/
منبع: فارس

نـظـرات