کـد خبـر : 9216
تـاریخ انتـشـار : ۰۷ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۲۹ ب.ظ
نسـخه چاپـی

معاون فرهنگی قوه قضائیه:رسانه های حرفه ای در سالم سازی محیط تولید پیام تلاش کنند

معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: رسانه های حرفه ای باید در سالم سازی محیط تولید پیام تلاش کنند و این از رسالت های اصلی امروز است تا مساله وثوق اخبار رسانه ها زیر سئوال نرود.

معاون فرهنگی قوه قضائیه:رسانه های حرفه ای در سالم سازی محیط تولید پیام تلاش کنند

به گزارش خبرگزاری ایونا، حجت الاسلام هادی صادقی روز سه شنبه در آئین اختتامیه نخستین جشنواره مطبوعات برتر دستگاه قضایی استان کرمان، فرهنگسازی، آموزش، انسجام بخشی را از دیگر کارکردهای رسانه ها برشمرد و افزود: شناخت، حفظ و پاسداری و به پا داشتن حق مهمترین کار فرهنگی است که باید توسط رسانه ها فرهنگسازی شود.

وی ادامه داد: عدالت آمال همه مردم است و در هیچ برهه ای از تاریخ نبوده که مردم به دنبال عدالت نباشند و قرار است تاریخ با عدالت به پایان برسد.
معاون فرهنگی قوه قضائیه، با بیان اینکه ما باید ارزش قلم را بیش از گذشته بشناسیم و پاس بداریم؛ اظهار کرد: مطبوعات پیشگامان رسانه ها هستند و در تاریخ رسانه ها درخشیده اند و همواره پیشکسوت بوده اند.
حجت الاسلام صادقی افزود: با تکثر تعداد رسانه ها، فضای رسانه ای آشفته شده و یکی از چالش های بزرگ آن غیرحرفه ای بودن است و این امر موجب انتشار اخبار کذب و نادرست شده که یک خطر بزرگ به شمار می رود.
وی اظهار کرد: رسانه های حرفه ای باید در سالم سازی محیط تولید پیام تلاش کنند و این از رسالت های اصلی امروز است تا مساله وثوق اخبار رسانه ها زیر سئوال نرود.
معاون فرهنگی قوه قضائیه، آگاهی دادن به مخاطبان را از کارکردهای مهم رسانه ها برشمرد و ادامه داد: کشف حقیقت از کارکردهای مهم رسانه به شمار می رود و رسانه های حرفه ای به دنبال حقیقت هستند.
حجت الاسلام صادقی با تاکید بر تثبیت وثایق رسانه ها بیان کرد: به جرات می توان گفت حدود ۱۰ درصد اخبار رسانه ها مورد وثوق هستند.
وی گفت: رسانه ها یک زیست جهان جدید مجازی خلق می کنند و بسته به نوع رسانه ها برخی قوی تر و برخی ضعیف تر هستند و حجم کار آنها متناسب با نیازها و میزان توجه مخاطبانشان است.
معاون فرهنگی قوه قضائیه با تاکید بر این نکته که با ایجاد زیست جهان های متفاوت می توانند در خدمت حق و عدالت باشند و یا اینکه مسیر دیگری را دنبال کنند افزود: الگوسازی، چهره سازی و خلق ارزش از دیگر کارکردهای رسانه به شمار می رود.
حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه رسانه ها ذائقه های جدیدی را آفریده اند و مردم را از جدی بودن به امور غیر جدی کشانده اند؛ گفت: حالا که این کار را می کنند درآن فضای غیر جدی که فضای خلاصی است، باید به درستی برنامه ریزی کرد.
وی تاکید کرد: یکی از کارکردهای رسانه ها جایکاه نظارتی آنها است که در سالم سازی اجتماع نقش به سزایی دارند.
این مقام مسئول در قوه قضائیه اظهار کرد: دستگاه قضائی در تعامل با رسانه به دنبال کاهش دعاوی و کاهش پرونده های ورودی به این دستگاه است.
حجت الاسلام صادقی عنوان کرد: نقش پیشگیرانه رسانه ها و مطبوعات نقش بزرگی است که اگر شناخته شود و به کار گرفته شود، موفق خواهیم بود .
وی با تاکید بر جایگاه و نقش رسانه ها و دستگاه قضائیه در جامعه، عنوان کرد: کمک به تقویت اقتدار دستگاه قضایی و شأن قضا از رسالت های رسانه ها است.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

نـظـرات