کـد خبـر : 9150
تـاریخ انتـشـار : ۰۷ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۲۱ ق.ظ
نسـخه چاپـی

فرماندار شهرستان کنگان:

قابلیت‌های صنعتی استان بوشهر بستری برای مهارت آموزی فنی حرفه‌ای است

فرماندار کنگان در نشست با رئیس اداره آموزش شرکت پترو پارس که با حضور رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کنگان برگزار شد گفت: لازمه ایجاد اشتغال تربیت نیروی کار ماهر متناسب بانیاز بازار است.

قابلیت‌های صنعتی استان بوشهر بستری برای مهارت آموزی فنی حرفه‌ای است

به گزارش خبرگزاری ایونا، عبدالنبی یوسفی با اشاره به سرعت تغییرات در تکنولوژی و ضرورت به روز شدن منابع انسانی به جهت بهره برداری از امکانات موجود، نیاز به ارایه آموزش برای ارتقاء مهارت بهره برداران را از نیازهای اصلی صنایع دانست.

وی گام نهادن صنایع  در توانمندسازی مهارتی جوانان استان بوشهر را پیشرفتی مهم برای توسعه مهارت آموزی دانست و تاکید کرد: فنی و حرفه ای  توجه ویژه‌ای برای توانمندسازی جوانان این استان در همه رشته‌ها به خصوص حوزه نفت و گاز دارد و در این راستا ازهیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

یوسفی اظهار داشت: شناسایی و سنجش مهارت نیروی کارامروزه به عنوان یکی از عوامل بالا بردن کیفیت تولید و افزایش بهره وری در واحدهای صنعتی بوده و که توجه به این امر درکشور ما لازم وضروریست.

فرماندار کنگان ادامه داد: با مطالعه مشکلات واحدهای صنعتی به این نتیجه رسیده ایم که امروزه یکی از دلایل پایین بودن کیفیت تولیدات و محصولات، پایین بودن سطح مهارت نیروی کار بوده و لزوم افزایش این مهارتها در محل کار باید برنامه ریزی گردد.

نماینده عالی دولت در شهرستان کنگان با اشاره به نقش مهارت آموزی در توسعه اشتغال پایدار گفت: آموزشهای فنی و حرفه ای راهگشای اشتغال افراد جویای کار می باشد و افراد تحصیل کرده که در دانشگاه ها دانش لازم را فرا گرفته اند می توانند از طریق فنی و حرفه ای به تکمیل مهارت بپردازند و با همکاری صنایع استان در جهت طرح کارورزی و مهارات آموزی در محیط کار واقعی مشغول به فعالیت شوند.

انتهای پیام/
منبع: سازمان آموزش فنی و حرفه ای

نـظـرات