کـد خبـر : 9145
تـاریخ انتـشـار : ۰۷ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۱۵ ق.ظ
نسـخه چاپـی

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

آموزش‌هاي فنی و حرفه‌ای اصفهان متناسب با بازار کار است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آموزش‌هاي فنی و حرفه‌ای اصفهان پیشتاز در آموزش مهارت‌های جدید و متناسب با بازار کار است.

آموزش‌هاي فنی و حرفه‌ای اصفهان متناسب با بازار کار است

به گزارش خبرگزاری ایونا، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان، جمشید تقی‌زاده در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اظهار کرد: ۱۱ مدیر کل اجرایی زیرمجموعه وزارت و چندین مدیر واحد اقتصادی بزرگ اصفهان و تشکل‌های کارگری و کارفرمای شرکای اجتماعی ما هستند و پتانسیل و ظرفیت بسیار عالی برای ارائه خدمت به جامعه است.

وی افزود: مدیران  اجرایی مجموعه استان اصفهان از توانمندترین مدیران اجرای کشورند و در ارزیابی‌های انجام شده در رتبه اول تا سوم هستند.

معاون وزیر تعاون کار رفاه اجتماعی تصریح کرد: مجموعه کارهای این ادارات کل به صورت زنجیره‌ای برای اقشار کارگران،کارفرمایان؛ بازنشستگان؛ معلولان و در بخش مهارت آموزی برای همه اقشار است و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اصفهان پیشتاز در آموزش مهارت‌های جدید و متناسب با بازار کار است.

وی با توجه به اهمیت جایگاه شورای هماهنگی استان‌ها به استاندار اصفهان پیشنهاد کرد هر دو ماه یکبار جلسات شورای هماهنگی با حضور استاندار تشکیل شود.

محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان نیز در این نشست اظهار کرد: خانواده وزارت کار، مجموعه‌ای بزرگ و مؤثری هستند و روز به روز به سمتی حرکت می‌کنند که ضمن فراهم شدن بستر توسعه و کار، آسایش و معیشت مردم نیز تأمین شود.

وی ضمن تقدیر از خدمات آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان به ویژه در حوزه برون سپاری و ورود بخش غیردولتی در آموزش‌های مهارتی، افزود: نقش بسزای مهارت در اشتغال و ضرورت بر توسعه کمی و کیفی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با طراحی استانداردهای آموزشی مناسب مطابق با نیاز بازار کار و نظارت صحیح بر فرآیند آموزش و مشارکت بخش غیردولتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

استاندار اصفهان به پتانسیل‌های نیروی انسانی قوی در استان و هوشیاری مردم اشاره کرد و اظهار داشت: تمام ظرفیت‌ها آماده است و اگر در این مسیر حرکت کنیم الگوی توسعه کشور خواهیم بود و در راستای اقتصاد مقاومتی موفق عمل خواهیم کرد.

در ادامه ابوطالب جلالی مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان در خصوص معرفی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان متولی آموزش‌های غیررسمی، ارائه بیشترین تعهدات آموزشی اداره کل استان اصفهان برای کارجویان، اصناف و پادگان‌ها که قریب ۱۰ درصد تعهدات اشتغال استان را دارا بوده، توجه بیشتر مسؤولان و مردم به آموزش‌های مهارتی، اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در هم راستا بودن با بازار کار و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بخش غیردولتی مطالبی را بیان کرد.

انتهای پیام/
منبع: فارس

نـظـرات