کـد خبـر : 9094
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۹:۴۶ ب.ظ
نسـخه چاپـی

با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار البرز برگزار شد؛

آئین افتتاحیه چهارمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز

در افتتاحیه چهارمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز، بسیاری از مقامات علمی کشوری و استانی با حضور خود مایه دلگرمی جوانان و پژوهشگران استان شدند.

آئین افتتاحیه چهارمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاون رئیس جمهور، دکتر محمد علی نجفی استاندار البرز، دکتر علی اصغر رستمی ابوسعیدی رئیس دانشگاه پیام نور کل کشور، دکتر برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت معدن و تجارت، دکتر اسحاق جلالیان رئیس دانشگاه پیام نور البرز، دکتر سید صاحب سادات حسینی، رئیس دانشگاه جامع علمی – کاربردی استان البرز، پروفسور بهمن یزدی صمدی و بسیاری از اساتید و نوابغ صاحب فن در این آئین حضور داشتند.

معاون رئیس جمهور، استان البرز را از نظر اجتماعی، ژئوپلیتیک و ژئواکونومیک بسیار مهم خواند و ضمن بیان جایگاه ویژه آن در دولت گفت: علیرغم قرار ملاقاتهای فراوانی که برای لایحه بودجه سال ۹۷ با وزرا و کابینه دولت داشتم اما به جهت اهمیت سوق‌الجیشی البرز و احترام ویژه‌ای که برای پژوهش قائل هستم امروز به این نمایشگاه آمدم تا از نزیک شاهد توانمندی پژوهشگران البرز باشم.

وی با ارج نهادن به نیروی انسانی به عنوان بزرگترین ثروت کشور خاطرنشان کرد: قطار توسعه در هر جامعه لوکوموتیوی دارد، لوکوموتیو توسعه نیز رشد دانش بنیاد و پژوهش محور است که هر چه از این دست پژوهش‌ها بیشتر صورت گیرد، منجر به اختراعات و تولیداتی می‌شود که در همین نمایشگاه بیش از ۳۰۰ غرفه دانشگاهی در البرز توانسته‌اند آن را منصه ظهور برسانند.

در حاشیه نمایشگاه هفته پژوهش استان البرز که روز شنبه در دانشگاه پیام نور کرج برگزار شد، گفتگوی کوتاهی نیز با دکتر سید صاحب سادات حسینی، رئیس دانشگاه علمی – کاربردی استان البرز داشتیم:

دکتر سادات حسینی تعداد غرفه‌های دانشگاه علمی – کاربردی شرکت کننده در این نمایشگاه را ۳۰ غرفه اعلام کرد و گفت: از مجموع ۳۱ مرکز این دانشگاه، ۲۱ مرکز در این نمایشگاه شرکت کردند.

وی یکی از دستاوردهای مهم این نمایشگاه را طرح‌های خاتمه یافته‌ای اعلام کرد که از فرصت طلایی شرکت در این جشنواره بهره‌مند شدند و گفت: خوشبختانه امسال ۵۵۸ طرح خاتمه یافته که در جلسات دفاعیه شورای پژوهشی دانشگاه جامع علمی – کاربردی البرز از خود دفاع کرده بودند، بعد از تأیید در این نمایشگاه دستاورد خود را ارائه دادند.

وی در این مورد افزود: اگر طرحی به تولید انبوه رسیده باشد، به آنها نیز جهت ارائه طرح در نمایشگاه موافقت لازم ابلاغ شده است. وی از حضور بعضی از طرح‌هایی که در جشنواره‌های داخلی و خارجی شرکت کرده و بعضی از آنها به عنوان طرح فینالیست و برتر شناخته شدند، خبر داد.

سید صاحب سادات حسینی خاطرنشان کرد : از این تعداد طرح هایی به تولید انبوه رسیده، در خط تولید نمونه سازی شده و در سازمانهای مربوطه سفارش سازی شده‌اند.

رئیس دانشگاه جامع علمی – کاربردی استان البرز یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته در این نمایشگاه را برگزاری ۶۰ کارگاه کاربردی اعلام کرد و گفت: از این تعداد ممکن است نتیجه کار عملی بعضی از کارگاهها در همانجا کاملا برای بازدیدکنددگان مشهود باشد.

وی در پایان با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی – کاربردی در سال ۹۲ بین ۱۲ تا ۱۳ هزار دانشجو داشت و امسال این تعداد به ۳۲ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است، این افزایش جذب دانشجو را نشانگر عملکرد خوب این دانشگاه اعلام کرد.

انتهای پیام/
منبع: شبکه خبری صدای رسانه

نـظـرات