کـد خبـر : 9046
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۲:۰۶ ب.ظ
نسـخه چاپـی

سالارآملی خبر داد

توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی ایران و اتحادیه اروپا

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل آخرین وضعیت همکاری‌های ایران و اتحادیه اروپا در زمینه علوم، فناوری و آموزش عالی را تشریح و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه برنامه جذب دانشجویان اروپایی اعلام کرد.

توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی ایران و اتحادیه اروپا

به گزارش خبرگزاری ایونا، حسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در سومین نشست گفت‌وگوهای بلندپایه میان ایران و اتحادیه اروپایی، آخرین وضعیت همکاری‌های دو طرف در زمینه علوم، فناوری و آموزش عالی را تشریح و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه برنامه جذب دانشجویان اروپایی اعلام کرد.

حسین سالار آملی در این نشست که با حضور مقام‌های اروپایی در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد، گفت: ظرفیت‌های گسترده‌ای برای همکاری ایران و اتحادیه اروپا در زمینه توسعه همکاری‌های علمی و فناوری وجود دارد.

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل، حوزه‌های فناوری‌های جدید، بهداشت و پزشکی و تغییرات اقلیمی را سه حوزه اولویت دار و مهم در همکاری‌های ایران و اتحادیه اروپایی اعلام کرد و از تلاش برای توسعه همکاری پژوهشگران ایرانی در پروژه‌های علمی و فناوری اتحادیه اروپا خبر داد.

سالار آملی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاه‌های برتر ایران تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تعداد بیشتری از دانشجویان بین المللی از کشورهای اروپایی را برای تحصیل در دانشگاه‌های برتر کشور پذیرش کند.

همچنین قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در حاشیه نشست گفت‌وگوهای سیاسی عالی رتبه ایران و اتحادیه اروپا، با پاتریک چایلد معاون اداره کل پژوهش و نوآوری کمیسیون اروپا دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، دو طرف زمینه‌های گسترش همکاری‌های مشترک را بررسی کردند. پاتریک چایلد، آمادگی اتحادیه اروپا را برای گسترش مشارکت پژوهشگران ایران در برنامه چشم انداز ۲۰۲۰ اتحادیه اروپا و همچنین شورای پژوهشی اروپا اعلام کرد.

انتهای پیام/
منبع: فارس

نـظـرات