کـد خبـر : 9030
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۴۳ ق.ظ
نسـخه چاپـی

محمدحسین امید:

۷۵ درصد ظرفیت دانشگاه علمی‌کاربردی خالی است/ توجه به رشته‌های مهارتی باید فرهنگ‌سازی شود

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی گفت: مهرماه امسال ۵۵۰ هزار ظرفیت اعلام کردیم که ۱۳۰ هزار نفر ثبت‌نام کردند یعنی ۴۰۰ هزار ظرفیت خالی داریم که حداقل ۱۰۰ هزار ظرفیت از رشته‌های بسیار مورد نیاز کشور است.

۷۵ درصد ظرفیت دانشگاه علمی‌کاربردی خالی است/ توجه به رشته‌های مهارتی باید فرهنگ‌سازی شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی گفت: در حال حاضر برنامه‌های این دانشگاه در راستای ارتقای کیفیت انجام شده است و ما می‌توانیم ادعا کنیم که بسیاری از مشکلات را حل کردیم و مشکلات باقی‌مانده نیز به مرور حل می‌شود.

وی افزود: متاسفانه در دانشگاه جامع علمی کاربردی متقاضی برای رشته‌های بدون بازار کار بیشتر است و داوطلبان بیشتر به سمت رشته‌هایی می‌روند که بازار کار کمتری دارد ولی مدرک گرفتن در آن‌ رشته‌ها ساده‌تر است.

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی عنوان کرد: برخی رشته‌های مهارتی و صنعتی در این دانشگاه در سطح جهانی است و بازار کار خوبی هم دارد ولی صندلی‌ها در این رشته‌ها خالی مانده که باید توجه به این رشته‌ها در میان مردم فرهنگ‌سازی شود.

امید با بیان اینکه در حال حاضر ۷۵ درصد ظرفیت دانشگاه علمی‌کاربردی خالی است، گفت: ما ظرفیت ارائه رشته‌ها را داریم ولی مردم باید به سمت رشته‌های مهارتی بیایند.

وی اضافه کرد: انتظار داریم در جامعه ارزش مهارت بالا رفته و ارزش مدرک کم شود، مهرماه امسال ۵۵۰ هزار ظرفیت اعلام کردیم که ۱۳۰ هزار نفر ثبت‌نام کردند یعنی ۴۰۰ هزار ظرفیت خالی داریم که حداقل ۱۰۰ هزار ظرفیت از رشته‌های بسیار مورد نیاز کشور در مراکز خوب ما هستند.

انتهای پیام/
منبع: فارس

نـظـرات