کـد خبـر : 9020
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۳۱ ق.ظ
نسـخه چاپـی

پاسخگویی به شبهات دینی نیازمند افزایش توانایی وامکانات است

دبیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان گفت: پاسخگویی به شبهات دینی جوانان و نوجوانان نیازمند افزایش توانایی، مهارت، دانش وامکانات است.

پاسخگویی به شبهات دینی نیازمند افزایش توانایی وامکانات است

به گزارش خبرگزاری ایونا، حجت الاسلام ابراهیم رنجبر، دبیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان در جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان تیران و کرون با اشاره به ایجاد شبه در بین مردم به ویژه نسل جوان از سوی دشمنان اظهارداشت: دشمن برای اسلام گریزی و ایجاد فاصله بین مبانی دینی و مردم، شبه های دینی که در بین جوانان و نوجوانان ایجاد می کند.

وی افزود: پاسخگویی به شبهات دینی جوانان و نوجوانان نیازمند افزایش توانایی، مهارت، دانش وامکانات است که روحانیون و فعالان فرهنگی در این مسیر باید نگاه ویژه و با ذوق و علاقه وارد شوند.

حجت الاسلام رنجبر بیان اهداف و جایگاه ارزش و دستورات دینی را برای تقویت باورهای اسلامی و جلوگیری از توطئه دشمنان مهم خواند و یادآورشد: اگر مردم به ویژه جوانان به هدف و جایگاه نماز پی ببرند آنگاه در انجام فرائض دینی کوتاهی نکرده و شبه دشمنان هم موفق نمی شود.

وی ادامه داد: فعالیت های فرهنگی، تبلیغی،آموزشی ویژه دانش آموزان و خانواده های آن ها در خصوص موضوع نماز و نقش آن در پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید توسط کمیته های ستاد اقامه نماز برنامه ریزی و اجرا شود و راه ها دعوت به نماز و سایر فرائض دینی تبیین و تشریح شود.

دبیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان با اشاره به انجام فعالیت های تبلیغی در سطح شهر، اضافه کرد: فعالیت های تبلیغی توسط شهرداری ها و دستگاه های فرهنگی و پخش اذان در میدان های شهر انجام می شود.

وی حمایت از فعالیت های مراکز فرهنگی در حوزه نماز را مهم خواند گفت: مراکز فرهنگی مانند کانون های مساجد نقش موثری در جذب به نماز و مسجد دارند که رونق برنامه های این مراکز لازم است.

انتهای پیام/
منبع: شبستان

نـظـرات