کـد خبـر : 9017
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۲۸ ق.ظ
نسـخه چاپـی

قائم مقام وزیر علوم:

دانشگاه کارآفرین نیاز امروز جامعه/آموزش به کلاس درس منحصر نشود

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات گفت: یکی از اصلی‌ترین نیازهای امروز جامعه، وجود دانشگاه‌های کارآفرین و دانشجویان دارای مهارت است.

دانشگاه کارآفرین نیاز امروز جامعه/آموزش به کلاس درس منحصر نشود

به گزارش خبرگزاری ایونا، عبدالرضا باقری در بازدید از دانشگاه آیت الله حائری میبد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای شهرستان میبد، به بیان خاطراتی از زمان تحصیل خود در این شهرستان پرداخت و معلمان این دیار از سختکوش‌ترین و دلسوزترین معلمان جامعه دانست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: شاید زمانی نیاز بود در حد وسیع نیروی انسانی تربیت شود اما اکنون باید تربیت نیروی انسانی با توجه به نیاز جامعه و در بخش‌های مختلف باشد.

باقری بیان کرد: امروز شرایط جامعه به نحوی است که باید قدری از کمیت‌گرایی فاصله بگیریم و به کیفیت بپردازیم و در این مسیر باید از فرصت‌ها و زمینه های موجود به درستی استفاده شود.

باقری خاطرنشان کرد: دانشجویان امروز باید وارد فضای صنعت شوند تا در آینده کارآفرین باشند و آموزش آنها نباید منحصر به کلاس درس شود.

وی، یکی از مزیت‌های استان یزد و شهرستان میبد را نیروی انسانی دانست و خواستار ایجاد مراکز رشد و تقویت آنها در مراکز آموزش عالی شد.

باقری ادامه داد: مراکز آموزش عالی باید مشکلات مختلف شهرستان را رفع کنند تا شهر برای استان و کشور الگو باشد در غیر این صورت مشخص می شود که دانشگاه با جامعه هیچ پیوندی ندارد.

وی از مسئولان خواست تا از اساتید دانشگاه دعوت کرده و توقعات خود را از آنها مطرح کنند و از آنها راه حل بخواهند تا بتوانیم با پژوهش و با استفاده از راهکارهای علمی به حل مشکلات جامعه بپردازیم.

رئیس هیئت امنا و هیئت ممیزه وزارت علوم ادامه داد: نیاز امروز جامعه ما، دانشگاه کارآفرین و نسل جدید است و به همین منظور باید پایان‌نامه‌ها در راستای رفع نیازها و مشکلات نگاشته شود و موضوع آنها به این سمت سوق داده شود.

باقری تاکید کرد: امروز همه مشکلات با استفاده از راه حل علمی قابل رفع است بنابراین باید نگاه‌ها به سمت جامعه علمی کشور باشد.

وی همچنین با اشاره به ثبت جهانی یزد، خواستار استفاده دانشگاه‌ها از فرصت به وجود آمده برای ایجاد رشته های جدید و تقویت همکاری با دانشگاه‌های جهان شد.

انتهای پیام/
منبع: مهر

نـظـرات