کـد خبـر : 9011
تـاریخ انتـشـار : ۰۵ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۲۰ ق.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد خبرداد؛

آموزش معلمان گنابادی برای تعلیم احکام به دانش آموزان دختر

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد گفت: دوره آموزشی توانمندسازی و مهارت افزایی معلمان پایه سوم مدارس دخترانه در این شهرستان برگزار شد.

آموزش معلمان گنابادی برای تعلیم احکام به دانش آموزان دختر

به گزارش خبرگزاری ایونا، حجت‌الاسلام محمدرضا رحمانی اظهار کرد: دوره آموزشی توانمند سازی و مهارت افزایی معلمان با هدف آمادگی بیشتر علمی و عملی برای مهیا کردن دانش آموزان در ورود به مرحله تکلیف و آشنایی با بهترین روش های دعوت نوجوانان به نماز و الگوسازی جشن تکلیف در مدارس در گناباد برگزار شد.

وی افزود: این دوره ویژه معلمان زن پایه های سوم ابتدایی شهرستان بود زیرا  دختران در پایه سوم ابتدایی به سن تکلیف می رسند و معلمان می توانند با آموزش نماز و احکام و فرهنگ سازی برای اقامه نمار بهترین نقش را در نهادینه کردن این واجب الهی در دانش آموزان ایفا کنند.

رحمانی در ادامه با بیان اینکه۸۰ معلم در این دوره شرکت کردند گفت: مباحث آموزش احکام عملی نماز، نماز و خانواده، آثار و برکات نماز، شیوه های دعوت به نماز و نقش معلمان در تربیت دینی و نماز در مدت ۱۴ ساعت عناوین مطرح شده در این دوره بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد تصریح کرد: در این دوره آموزشی از اساتید برجسته حجت‌الاسلام باقی و طائب از مرکز تخصصی نماز استان خراسان رضوی استفاده شد.

وی اظهارکرد: از نظر رهبری موثرترین کار برای مقابله با آسیب های اجتماعی ترویج فرهنگ نماز در جامعه و اقامه آن است. نمازخوان واقعی و کسی که با خدای خود در ارتباط باشد، از انواع آسیب های اجتماعی همانند طلاق، فحاشی، دزدی  در امان خواهد بود.

انتهای پیام/
منبع: مهر

نـظـرات