کـد خبـر : 8936
تـاریخ انتـشـار : ۰۴ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۴۴ ق.ظ
نسـخه چاپـی

در گفتگو با دو جوان موفق سرخه ای مطرح شد؛

جوانان علاوه بر تحصیل به دنبال فراگیری مهارتهای فنی و حرفه ای باشند

دو جوان موفق سرخه ای با تاکید بر اهمیت مهارت آموزی در کنار تحصیل گفتند: جامعه و به ویژه خانواده ها باید مسیر درست را به جوانان نشان دهند.

جوانان علاوه بر تحصیل به دنبال فراگیری مهارتهای فنی و حرفه ای باشند

به گزارش خبرگزاری ایونا، به نفل از ندای سرخه،به بهانه افتتاح اِلمان ۹ دی با دو طراح سازه های فلزی و چوبی آقایان سجاد امامی و مجتبی فدوی گفتگویی ترتیب داده شد.

سجاد امامی کارشناس ارشد نرم افزار، طراح سازه های فلزی و چوبی در این گفتگو با بیان اینکه من خود را یک فنی کار می دانم، گفت: آن کار فنی که الان به آن مشغولم مرتبط با رشته تحصیلی ام نیست؛ اما از دانسته های تحصیلی و دانشگاهی در کارم بهره می برم.

امامی افزود: طراحی تندیس و ساخت المان های شهری، طراحی ماشین آلات CNC و اتوماسیون از جمله کارهای فنی است که به آن مشغول هستم و در  مقاطع زمانی که کار در این حوزه ها کمتر باشد به سراغ نجاری و جوشکاری می روم.

وی به در اختیار داشتن دستگاه لیزر و CNC گفت: ما آن دسته از کارهایی را که در حرفه گره چینی و مشبک های صنعتی که عمدتا با دست انجام می شود را با ماشین انجام می دهیم و می توانم بگویم که الان حرف اول را در سمنان می زنیم.

این جوان موفق در خصوص ساخت المان میدان ۹ دی در سرخه اظهار کرد: کار ساخت این المان در مرحله ساخت مجسمه ها و طراحی آن توسط آقایان سماوی و پهلوان انجام شد و در مرحله دوم که انتخاب متریال و نحوه ساخت با حداقل هزینه و حداکثر استحکام بود را با نرم افزار انجام دادیم.

امامی خاطرنشان کرد: نقشه کشی المان ۹ دی توسط مرتضی امامی در مدت دو هفته انجام و ساخت آن ۲۵ روز و نصب آن نیز هفت روز به طول انجامید.

وی افزود: جنس مجسمه ها پلی کربنات و خود سازه نیز با فلز ساخته شده است و بیشتر کارهای برش کاری متفاوت از یک روال عادی است و با نقشه کشی های کامپیوتری انجام و جایگاه قطعات هم با دستگاه CNC مشخص شده است.

مجتبی فدوی جوان پرتلاش و خوش آتیه سرخه ای نیز در این خصوص گفت: مدرک کارشناسی مهندسی متالوژی صنعتی ام را از دانشگاه سمنان اخذ کردم و در حال تحصیل کارشناسی ارشد در رشته مدیریت بازرگانی در سمنان هستم.

فدوی با اشاره به سابقه و زمان اشتغال به کارش در کار طراحی سازه های فلزی و چوبی افزود: بعد از تعطیلی دبیرستان به کارگاه می آمدم و در اینجا مشغول کار می شدم.

وی افزود: دستمزد روزانه ام ۱۵۰۰ تومان بود و البته پول برایم مهم نبود. در ابتدا هدف خاصی از این مشغولیت کاری نداشتم اما همان زمانی که در آن روزها می گذراندم امروز به دردم خورده است و خوشحال از این هستم که حرفه ای مفید را فرا گرفته ام و افتخار می کنم که کار می کنم و از همین طریق پول و درآمد کسب می کنم.

این جوان موفق ادامه داد: جوانانی را می شناسم که دیپلم شان را نگرفته اند و با این وجود و به هر تلاش و راهی در دانشگاه با ضمانت و تعهد مشغول به تحصیل هستند؛ به نظر من ادامه تحصیل برای قشر کارمند می تواند مفید باشد اما برای کسانی که شغلشان آزاد است مفید نیست.

فدوی تصریح کرد: برخی با تحصیل و گرفتن یک لیسانس و یا اخذ مدارج بالای تحصیلی توقعشان بالا می رود و به دنبال پشت میز نشینی هستند؛ در حالی که بنده معتقدم حرفه های فنی به ویژه برای آقایان بسیار بهتر است؛ البته بنده خودم هم تحصیل کرده ام اما فن و حرفه هم در این حین آموخته ام و حال از همین طریق امرار معاش می  کنم.

وی تاکید کرد: خانواده، نظام آموزشی و جامعه باید راه درست را به جوان نشان دهند و لازم است که جوانان علاوه بر تحصیل حرفه ای را نیز بیاموزند که اگر موفق به یافتن شغلی همتراز تحصیلشان نشدند؛ حداقل حرفه ای که آموخته اند به دردشان بخورد.

انتهای پیام/
منبع: دانا

نـظـرات