کـد خبـر : 8927
تـاریخ انتـشـار : ۰۴ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۲۴ ق.ظ
نسـخه چاپـی

معاون استاندار آذربایجان غربی:

تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه علمی-کاربردی و دستگاه‌های اجرایی آذربایجان غربی منعقد می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی آذربایجان غربی گفت: نیاز به ارائه آموزش‌ها و مهارت‌هایی در حوزه‌ مرزها، تجارت و بازرگانی مشهود است که امید می‌رود دانشگاه علمی-کاربردی بتواند با در قالب تفاهم نامه و برگزاری پودمان‌هایی در رفع این نیاز مهم گام بردارد.

تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه علمی-کاربردی و دستگاه‌های اجرایی آذربایجان غربی منعقد می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، علیرضا رادفر صبح امروز در نشست رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی با روسای مراکز آموزشی علمی-کاربردی که در سالن جلسات هتل آنا برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه جامع علمی-کاربردی اظهار داشت: ضرورت امروز دانش‌آموختگی در کشور ارائه مهارت‌های شغلی متناسب با رشته تحصیلی است تا دانشجویان بتوانند پس از فارغ‌التحصیلی جذب بازار کار شوند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از صنوف در کشور نیاز به ارتقاء علمی و آشنایی بیشتر با دنیای کسب‌وکار دارند گفت: خوشبختانه دانشگاه‌های علمی-کاربردی این انعطاف‌پذیری را دارند که بتوانند رشته‌های متناسب با نیازهای هر منطقه را در برنامه تحصیلی خود بگنجانند.

رادفر عنوان کرد: امروز نیاز به این داریم که دانش‌آموخته بتواند در بازار کار جذب شوند و این تنها با مهارتی کردن آموزش‌ها ممکن خواهد بود.

وی با اعلام آمادگی برای مکلف کردن دستگاه‌های اجرایی آذربایجان غربی به‌منظور امضای تفاهم‌نامه همکاری علمی با دانشگاه جامع علمی-کاربردی افزود: نیاز استان به ارائه آموزش‌ها و مهارت‌هایی در حوزه‌های مربوط به مرزها، تجارت و بازرگانی مشهود است که امید می‌رود دانشگاه علمی-کاربردی بتواند با برگزاری پودمان هایی در جهت رفع این نیاز مهم گام بردارد.

معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که در بحث صنایع و کارگاه‌های تولیدی استان وجود دارد و سبب رکود در این حوزه می‌شود نداشتن مهارت‌های شغلی لازم در بین مدیران صنایع است چراکه اغلب صنایع به دست مالکین آنها مدیریت می‌شوند و مالکین لزوماً آشنایی کافی با جنبه‌های مهارتی و مدیریتی را ندارند.

وی اظهار داشت: امروز تعداد مقالات علمی که در کشور ارائه می‌شود افزایش‌یافته است اما متأسفانه اقدامی برای عملیاتی کردن بسیاری از آنها انجام نشده که ضروری است دانشگاه جامع علمی-کاربردی در این حوزه نیز ورود و نسبت به پیاده‌سازی داشته‌ها و یافته‌های مقالات در مهارت‌آموزی‌های خود اقدام کند.

انتهای پیام/
منبع: تسنیم

نـظـرات