کـد خبـر : 8918
تـاریخ انتـشـار : ۰۴ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۱۴ ق.ظ
نسـخه چاپـی

استاندار لرستان:

اتخاذ روش های تربیتی مبتنی بر خلاقیت در کودکان موجب توسعه می شود

استاندار لرستان با تاکید بر ضرورت نقش کودکان در توسعه جامعه گفت: در پیش گرفتن روش های تربیتی مبتنی بر خلاقیت، تقویت مهارت و پرسشگری عاملی موثر و تعیین کننده در توسعه همه جانبه استان لرستان است.

اتخاذ روش های تربیتی مبتنی بر خلاقیت در کودکان موجب توسعه می شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، موسی خادمی روز پنجشنبه در آئین افتتاح کتابخانه های سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان افزود: با تقویت روش های تربیتی نوین می توان جامعه ای خلاق، کارآفرین و توسعه یافته در تمام زمینه ها داشت که در این مسیر توجه به کودکان و نوجوانان از بیشترین اهمیت برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه هر میزان هزینه در حوزه های فرهنگی و تربیتی کودکان و نوجوانان نوعی سرمایه گذاری است، گفت: هزینه در این بخش نوعی سرمایه گذاری با ضریب و نرخ بازگشت بالا است که در درازمدت به توسعه کشور و استان منتهی می شود.
محمد بیرانوندی نماینده مردم شهرستان خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین اظهار کرد: بنا بر ادبیات حاکم بر چند دهه اخیر همه توسعه را در رونق اقتصادی و اشتغال می دانند در حالیکه بنا بر تایید کارشناسان و اهل فن، توسعه فرهنگی اساس، پایه و زیربنای همه توسعه ها است.
وی با بیان اینکه سایر توسعه ها محقق نخواهند شد مگر اینکه توسعه فرهنگی صورت گیرد، افزود: فرهنگی در این شرایط دوام می آورد و ماندگار می شود که قوی تر باشد و بر این اساس باید تاکید کرد که توسعه فرهنگی در دنیای امروز مقدم بر تمام توسعه هاست.
بیرانوندی گفت: برای رسیدن به دوام و قدرت فرهنگی باید از کودکان، نوجوانان و جوانان آغاز کرد و نقش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این مسیر بسیار قابل توجه است.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا

نـظـرات