کـد خبـر : 8905
تـاریخ انتـشـار : ۰۲ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۹:۲۷ ب.ظ
نسـخه چاپـی

یک کارآفرین قمی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری ایونا؛

مدرک دانشگاهی در کنار مهارت و تخصص ارزشمند است

مجتبی قانونی می گوید: نمی توان مدرک و تحصیل دانشگاهی را نادیده گرفت، اما مهم ترین مورد، مهارت و تخصص و البته تجربه ی بالا است و این دو در کنار هم مکمل خوبی برای پیشرفت هستند.

مدرک دانشگاهی در کنار مهارت و تخصص ارزشمند است

به گزارش خبرگزاری ایونا، مجتبی قانونی کارشناس گرافیک – گرایش پوستر و نشان، سال ۵۷ در شهر قم به دنیا آمده است. او ۱) طراحی و اجرای ماشین حمل ضریح جدید مطهر سید الشهدا ع از قم به کربلا ۲) حضور در سه سفر معنوی حج بعنوان کارشناس هنری بعثه مقام معظم رهبری مدظله  در حج ۳) طراحی شخصیت و هویت بصری بسیاری از مراکز و مؤسسات فرهنگی و تجاری ۴) طراحی و اجرای صحنه های مختلف مذهبی . هنری . تجاری و ۵) کسب تمام عنوان های برتر در عرصه مسابقات دانشجویی را در کارنامه خود دارد.

خبرنگار ما با آقای قانونی به گفتگو نشسته است که متن آن به شرح زیر است.

 

* از سوابق کاریتان، از شکست ها و موفقیت هایتان بگویید

از دوران نوجوانی در عرصه ی نقاشی حائز رتبه های متعدد شهرستان شدم. در ایام خدمت مقدس سربازی علی رغم فعالیت در معاونت تبلیغات سپاه، بصورت شخصی در برنامه های شبکه ۵ (شبکه تهران کنونی) بعنوان طراح و دکوراتور صحنه نمایش مشغول فعالیت بوده ام. پس از خدمت در عرصه تبلیغات، توانستم فعالیت چشم گیری در سطح استان و همچنین کشوری را شروع نموده و خلق آثار بیاد ماندنی در این عرصه ی هنری داشتم. مدت یک دهه فعالیت سبب شد تا اعتماد مسئولین و مدیران مختلف در عرصه خصوصی و دولتی را جلب نموده و خود را بعنوان یکی از موفقین این رشته در سطح استان معرفی کنم.

 

* این کار را از کی شروع کردید و عوامل موفقیتتان چه بوده است؟

از دوران ابتدایی بصورت عشق و علاقه و پس از خدمت مقدس سربازی بصورت حرفه ای وارد این عرصه شدم. از عوامل موفقیتم می توان به خلاقیت بالا در ارائه آثار؛ ایمان به توانایی شخصی؛ انتخاب الگوهای رفتاری و هنری مناسب؛ قدم برداشتن در مسیر اساتید این رشته و کار و تلاش بسیار، اشاره کرد.

 

*از نگاه شما مهارت و تخصص برتر است یا مدرک صرف دانشگاهی؟

مهم ترین مورد، مهارت و تخصص و البته تجربه ی بالا است؛ اما نمی توان مدرک و تحصیل دانشگاهی را نادیده گرفت. این دو در کنار هم مکمل خوبی برای پیشرفت هستند.

*چرا تعداد بیکاران ما روز به روز بیشتر می شود، کار نیست یا کارکن؟

به نظر من اول: انتخاب شغل نامناسب در مسیر تخصص فرد؛ دوم: نبود پشتکار و حوصله ی زیاد در برابر سختی ها و کمبود ها؛ سوم: نداشتن خلاقیت برای معرفی ابعاد مختلف مهارتی و چهارم : بی برنامگی دولت ها برای بکارگیری افراد متخصص از عوامل دامن زدن به معضل بیکاری می دانم.

 

* یک جوان بیکار امروزی اگر بخواهد واقعاً همت کند و شروع به کار، از کجا باید شروع کند؟

از خودش باید شروع کند و منتظر هیچ معجزه ای نباشد. باید به توانایی و قدرت تغییر خود در عرصه ی کارآفرینی ایمان داشته باشد.

 

*مسئولین امر چه موانعی را باید از سر راه شما بردارند؟

افراد را در جایگاه تخصصی خودشان بکار بگیرند. اعتماد به گروه ها و افراد متخصص و صرف بودجه های دولتی از این راه هم اکنون نیز مدت شش سال هست که رییس انجمن صنفی تبلیغات استان قم می باشم. که این مهم در زمان دانشجویی اتفاق افتاده است.

انتهای پیام/#

نـظـرات