کـد خبـر : 8884
تـاریخ انتـشـار : ۰۲ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۲۱ ق.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس شورای انجمن های مدیران تأکید کرد:

دانشگاه های بین‌المللی از نسل سوم عبور کردند

رئیس شورای انجمن های علمی ایران گفت: دانشگاه های بین‌المللی از نسل سوم عبور کردند و این در حالی است که دانشگاه های کشور ما هنوز به این نسل نرسیده اند.

دانشگاه های بین‌المللی از نسل سوم عبور کردند

به گزارش خبرگزاری ایونا، مجید قاسمی عصر امروز در همایش راهکارهای رسیدن به دانشگاه نسل سوم در دانشگاه تربیت مدرس گفت: علیرغم اینکه دانشگاه های کشور هنوز به نسل سوم جهان نرسیده اند دانشگاه های بین‌المللی از نسل سوم عبور کرده اند و به نسل پنجم رسیده اند.

وی افزود: نیازمند نقشه راهی هستیم که بتوانیم براساس آن دانشگاه های کشور را به نسل سوم ارتقاء دهیم.

قاسمی ادامه داد: نگاه ما به گذشته نباید قدرناشناسانه باشد چرا که برای حرکت به جلو نیازمند احترام و استفاده از تجربیات گذشتگان هستیم بنابراین برای رسیدن به دانشگاه نسل سوم علاوه بر اینکه باید از تجربیات جدید استفاده کنیم لازم است که از تجربیات گذشته نیز بهره ببریم.

رئیس شورای انجمن های علمی ایران خاطرنشان کرد: برای دستیابی به دانشگاه نسل سوم در کشور باید نگاهی مسئولانه داشته باشیم و علاوه بر تدوین راهکارها، نیازمند حمایت های مختلف نیز هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: برای اینکه بتوانیم به دانشگاه کارآفرینی و یا دانشگاه نسل سوم دست پیدا کنیم یکی از ملزومات آن مشارکت جمعی است که لازم است مورد توجه قرار بگیرد.

قاسمی ادامه داد: مشارکت اجتماعی مسیر را برای رسیدن به دانشگاه نسل سوم هموارتر می کند.

انتهای پیام/
منبع: مهر

نـظـرات