کـد خبـر : 8877
تـاریخ انتـشـار : ۰۲ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۱۵ ق.ظ
نسـخه چاپـی

فعالیت‌های ارزشی در فضای مجازی نیازمند مهارت افزایی و آموزش است

در جلسه فرهنگ عمومی استان قم از مهارت افزایی و آموزش به‌عنوان پیش‌شرط فعالیت در فضای مجازی یاد شد.

فعالیت‌های ارزشی در فضای مجازی نیازمند مهارت افزایی و آموزش است

به گزارش خبرگزاری ایونا، از قم، جلسه شورای فرهنگی استان قم با حضور آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی محمدی رئیس اوقاف و امور خیریه کشور، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران، سید مهدی صادقی استاندار، سید جواد هاشمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم، احد جمالی معاون سیاسی امنیتی استاندار قم،سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، سرهنگ حسینی رئیس حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی مقدم مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و جمعی دیگر از مدیران ارشد استانی عصر امروز در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد.

در این جلسه، مدیرکل صداوسیما استان قم با اشاره به برنامه‌های صداوسیما قم در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اظهار داشت: برنامه‌ها و کارهای مربوط با چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی در سه بخش کلی در نظر گرفته‌ شده که بخش هنری آن با همکاری و تعامل با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین لطفی نیاسر با بیان برخی از ابعاد همکاری‌های بین صداوسیما مرکز قم و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: برگزاری همایش‌ها و جشن‌های ویژه این ایام از جمله مباحث و اقدامات قابل‌توجهی است که در آن‌ها اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نقش و جایگاه ویژه‌ای را دارد.

وی ادامه داد: برنامه‌های میدانی برای برگزاری دهه فجر سال ۹۷ نیز با اتمام جشن‌های دهه فجر سال جاری آغاز می‌شود تا با جمع‌آوری برنامه‌های میدانی مورد نیاز هر سال بر شکوه و عظمت این دهه مبارک افزوده شود.

برگزاری ۱۵۰ جلسه پیرامون فرهنگ کتاب خوانی

مدیرعامل کتابخانه‌های عمومی استان قم نیز در ادامه این جلسه با اشاره به برخی فعالیت‌های فرهنگی این نهاد تصریح کرد: در مجموع بالغ‌بر ۱۵۰ جلسه در ارتباط با کتاب و فرهنگ مطالعه در نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی قم تشکیل و جمع‌بندی شده که نتایج حاصل از آن‌ها تمام اقشار جامعه را در برمی‌گیرد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین جباری با اشاره به برگزاری همایش کتابداران عنوان کرد: این همایش با اجرای برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برگزار و در پایان نیز از جمعی از کتابداران و فعالان عرصه کتاب‌خوانی و مروجان فرهنگ مطالعه تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

آموزش مهمترین رکن موفقیت در فعالیت های مجازی است

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) نیز تأکید کرد: عرصه فضای مجازی فرصت‌هایی برای تبلیغ و ترویج فرهنگ معارف اسلامی به وجود آورده که باید  از این فرصت‌های ایجادشده نهایت استفاده را کرد که لازمه آن نیز افزایش مهارت افزایی و آموزش‌های موردنیاز است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صفر فلاحی تأکید کرد: باید به تمام فعالان عرصه مجازی آموزش‌ها و کلاس‌های تربیتی لازم را گذراند تا اثرگذاری اقدامات و فعالیت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم جنبه کاربردی و عملیاتی بر خود گیرد.

کنگره شهدای روحانی در قم برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم نیز با اشاره به برگزاری کنگره شهدای روحانی در استان قم عنوان کرد: کنگره شهدای روحانی در سطح کشور برگزار شده و قم آخرین استان از این منظر است که این کنگره نیز در دی‌ماه امسال در قم برگزار می‌شود.

سید موسی حسینی کاشانی با اشاره به جایگاه رفیع شهدای روحانی ادامه داد: بیش از ۴ هزار شهید روحانی در ایران وجود دارد که بالغ‌بر ۱۰۰۰ نفر از این شهدا اهل استان قم هستند که شایسته است تا کنگره‌ای درخورشان این شهدای گران‌قدر برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به برنامه فرهنگی کتاب‌گردی در شهر قم تأکید کرد: ساعت ۴ عصر فردا مراسم فرهنگی کتاب‌گردی در استان قم با حضور مسئولان ارشد استانی برگزار می‌شود که مهم‌ترین هدف از برگزاری آن نیز ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و افزایش میل و علاقه جامعه به مطالعه بوده که با فعالیت‌ها و اقداماتی که در سال‌های اخیر در این زمینه صورت گرفته انتظار می‌رود در سال‌های آینده شاهد تحول در فرهنگ کتاب و مطالعه در استان قم باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برنامه‌ها و طرح‌های ویژه‌ای را برای اعیاد ماه ربیع‌الاول در بخش‌های مختلف در نظر گرفته که بخش عمده‌ای از این طرح‌ها با همکاری و تعامل با سازمان صداوسیما مرکز قم اجرا می‌شود.

انتهای پیام/
منبع: تسنیم

نـظـرات