کـد خبـر : 8832
تـاریخ انتـشـار : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۵۶ ب.ظ
نسـخه چاپـی

۱۵۹ دانشگاه ایرانی در جمع برترین های نظام رتبه بندی گوگل اسکالر

ویرایش چهارم نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌ها بر پایه استناد «گوگل اسکالر»، نشان می‌دهد ۱۵۹ دانشگاه ایرانی در فهرست ۵ هزار موسسه برتر این نظام رتبه بندی جای گرفته‌اند.

۱۵۹ دانشگاه ایرانی در جمع برترین های نظام رتبه بندی گوگل اسکالر

به گزارش خبرگزاری ایونا، از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم دانشگاه علوم پزشکی تهران برترین دانشگاه ایرانی است که بر اساس استناد گوگل اسکالر/ google scholar رتبه ۴۳۶ جهانی و رتبه نخست ملی را به‌ دست آورده است.

پس از این دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، علوم پزشکی شهید بهشتی، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، علوم پزشکی اصفهان، شهید بهشتی و علم و صنعت ایران در رتبه‌های دوم تا دهم ملی جای گرفته‌اند.
در ویرایش چهارم این نظام پروفایل نزدیک به ۵ هزار موسسه شناسایی و ارزیابی شده است.
هدف اصلی از انتشار این نظام رتبه‌بندی، تشویق موسسه‌ها به حضور بیشتر و فعال‌تر در فضای وب است. آزمایشگاه سایبر متریکس سالانه دو ویرایش از این نظام را در ماه‌های ژوئیه (تیر/مرداد) و دسامبر (آذر/دی) منتشر می‌کند. این نظام رتبه‌بندی، موسسه‌ها را با نشانی وب‌سایتشان در پایگاه گوگل اسکالر شناسایی و ۱۰ پروفایل عمومی آنها را پایش می‌کند.
پس از آن استنادها شمارش و موسسه‌ها بر پایه شمار استنادهایشان رتبه‌بندی می‌شوند. اگر پروفایل های گوناگونی برای یک پدیدآور در گوگل اسکالر باشد، پروفایلی گزینش می‌شود که عملکرد بهتری دارد.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا

نـظـرات