کـد خبـر : 8806
تـاریخ انتـشـار : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۳۴ ب.ظ
نسـخه چاپـی

معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش خبر داد

۱۰۰ هزار سرباز مهارت تا پایان سال جذب می‌شوند/ لزوم ایجاد خانه جوان در شهرهای مختلف کشور

معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش گفت: ۱۰۰ هزار سرباز مهارت تا پایان سال جذب می‌شوند.

۱۰۰ هزار سرباز مهارت تا پایان سال جذب می‌شوند/ لزوم ایجاد خانه جوان در شهرهای مختلف کشور

به گزارش خبرگزاری ایونا، از خرم‌آباد، محمدمهدی تندگویان ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان لرستان بیان کرد: مطالبات جوانان بسیار گسترده بوده و اکنون در استان لرستان با یک جمعیت ۵۰۰ هزار نفری جوان مواجه هستیم و نباید تنها به معضلات اشتغال و ازدواج آنها توجه کرد.

وی ادامه داد: با یک جامعه آماری بزرگ کشوری مواجه بوده و به همین دلیل درخواست می‌شود مسئولان لرستان حضور جوانان در این استان را به عنوان یک دغدغه ملی ببینند.

معاون امور جوانان وزیر ورزش عنوان کرد: اولویت اصلی در حوزه جوانان بحث هویت جوانان و توجه به آنها بوده و اکنون متاسفانه شاهد فراموشی این حوزه هستیم و جوانان ما همان افرادی هستند که انقلاب را به وجود آورده، دولت را تشکیل داده و در جنگ پیروز شدند.

تندگویان ادامه داد: اکنون به این حوزه غفلت شده و بحث اساسی ما این است که به جوانان  فرصت لازم داده شود، چرا که جوانان یکی از ارزش‌های استان لرستان هستنند.

وی بیان کرد: جوانان باید مدیران اجرایی شوند چرا باید کشور دچار فرسودگی شود و مدیران مورد نیازمان را پرورش ندهیم در حالی که به راحتی جایگزین شوند، با این وجود اکنون این اتفاقات در دولت آغاز شده است.

این مسئول در ادامه با اشاره به لزوم انتصاب افراد جوان در حوزه اجرایی کشور، افزود: جوانان، عرق، توانایی، انگیزه کار نو را داشته و می‌توانند کمک زیادی به توسعه کشور دارند.

معاون امور جوانان وزیر ورزش بیان کرد: امسال کار بزرگی را شبکه بانکی انجام داده، چرا که یک گام بلند برداشته شده و شاهد افزایش تعداد وام‌های ازدواج پرداختی هستیم، اما متاسفانه در گذشته با یک حجم بالای پاسخگویی مواجه بوده که خوشبختانه با اقدامات انجام شده تا پایان سال پرداخت وام ازدواج را به روزرسانی کرده و افرادی در نوبت نخواهیم داشت.

وی اظهار داشت: در استان لرستان آسیب‌های اجتماعی بالا بوده، اما یکی از موضوعاتی که لرستان را درگیر کرده  وجود گفتمان نامناسب در این دیار است، نباید گفت لرستان توسعه نیافته و باید اتفاقات مناسب را اعلام کرد و مطمئنا با تغییر این نگرش می‌توان به موفقیت دست یافت.

این مسئول افزود: زیرساخت‌های حضور گردشگران در استان ضعیف بوده و باید تشکل‌های حوزه گردشگری تشکیل شود و برای برون سپاری کارها در بخش‌های مختلف نهادهای اجرایی تشکل‌های جوانان را در اولویت قرار دهند.

معاون امور جوانان وزیر ورزش بیان کرد: در بحث آسیب‌های اجتماعی هر استان به میزانی که افزایش ثبت تشکل‌های مردم نهاد جوان را داشته دقیقا به همان میزان با کاهش آسیب‌ها مواجه بوده و باید به افزایش تعداد تشکل‌های جوان کمک کرد، اما لرستان در این حوزه بسیار عقب مانده است.

تندگویان ادامه داد: متاسفانه در لرستان به ازای هر ۳۰ هزار جوان یک تشکل داریم اما در جهان به ازای هر ۱۰۰ نفر جوان یک تشکل  وجود دارد که باید این موضوع مدنظر مسئولان قرار گیرد.

وی عنوان کرد: در حوزه‌های کارآفرینی جوانان تشکل‌های ثبت شده مورد حمایت تسهیلاتی قرار می‌گیرند و با نیروهای لشگری توافقات خوبی صورت گرفته است.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه تا پایان امسال باید حداقل ۱۰۰ هزار سرباز مهارت داشته باشیم، افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری باید تا پایان سال ۱۰۰ هزار سرباز مهارت داشته و مطمئنا در سال‌های آینده این عدد افزایش می‌یابد.

معاون امور جوانان وزیر ورزش در ادامه با اشاره به وضعیت تفکیک وزارت ورزش و تشکیل سازمان ملی جوانان، افزود: دولت لایجه کلی را برای تشکیل سه وزارت جدید به مجلس ارائه داده و در صورت رای نمایندگان می‌توان این موضوع را تا پایان سال تعیین تکلیف کرد، از سوی دیگر مکاتباتی تنظیم شده تا املاک این سازمان که اکنون در اختیار سایر دستگاه‌ها قرار دارد بر گردد.

تندگویان افزود: هر شهر بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت باید یک خانه جوان داشته باشد و هر کدام از شهرستان‌ها زمین و ساختمان لازم را تامین کنند، وزارت ورزش نیز اعتبارات مورد نیاز را تامین خواهد کرد.

وی گفت: متاسفانه با وجود اینکه ۹ ماه از سال گذشته اما اداره کل ورزش و جوانان لرستان معاون جوانان نداشته و این ضعف اداره کل ورزش و جوانان بوده و باید این موضوع تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام/
منبع: فارس

نـظـرات