کـد خبـر : 8791
تـاریخ انتـشـار : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۳۵ ق.ظ
نسـخه چاپـی

برگزاری اولین مسابقات آزاد مهارت آزمایشگر قطعات صنعتی به میزبانی خوزستان

اولین مسابقات آزاد مهارت آزمایشگر قطعات صنعتی به روش مایعات نافذ ‌PT به میزبانی خوزستان برگزار می‌شود. 

برگزاری اولین مسابقات آزاد مهارت آزمایشگر قطعات صنعتی به میزبانی خوزستان

به گزارش خبرگزاری ایونا، عبدالجلیل پورشب اظهار کرد: مسابقات آزاد مهارت تقریبا مانند مسابقات ملی مهارت است که محدودیت سنی در آن وجود ندارد و در مشاغل مختلف برگزار می‌شود.

وی افزود: امسال مسابقات آزمایشگر قطعات صنعتی به روش مایعات نافذ PT در دو مرحله استانی و کشوری برگزار می‌شود. مرحله استانی ۳۰ آذر ماه در هر استان برگزار می‌شود و مهلت ثبت‌نام در این مرحله تا پیش از مسابقات است. مرحله کشوری نیز در روزهای ۱۷ و ۱۸ دی‌ماه به میزبانی خوزستان برگزار خواهد شد.
دبیر اجرایی این مسابقه با بیان اینکه نفرات برتر مرحله استانی به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند، گفت: در این مسابقات از هر استان یک نفر، یعنی در نهایت ۳۳ نفر به مرحله کشوری راه می‌یابند و نفر اول با دو سکه، نفر دوم با یک و نیم سکه و نفر سوم با یک سکه بهار آزادی مورد تشویق قرار خواهند گرفت و نفرات بعدی سرتیفیکیت PT دریافت می‌کنند.
پورشب ادامه داد: این رشته جزو گروه درسی آزمایشات غیرمخرب است. با توجه به اینکه خوزستان یک استان صنعتی و آموزش این رشته بر عهده سازمان فنی و حرفه‌ای است و اهمیت زیادی در صنایع دارد، این رشته به سبب ایجاد ارتباط و تعامل با دستگاه‌های اجرایی و صنعتی و جذب در گروه درسی خاص برای مسابقه انتخاب شده است.
وی گفت: انجمن مهندسین جوش خوزستان، سازمان مدیریت صنعتی خوزستان، خانه مهندسان جوان، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان، شرکت فولاد اکسین اهواز، انجمن بازرسی‌های غیرمخرب ایران، اتحادیه صنفی تاسیسات مکانیکی ساختمانی اهواز، انجمن صنفی شرکت‌های بازرسی و تست‌های غیرمخرب ایران، انجمن جوشکاری و آزمایش‌های غیرمخرب ایران، شرکت نفتا صنعت، آموزشگاه هنرهای تجسمی سرو اهواز، موسسه گسترش علم و فن جوش اهواز و مجتمع آموزشی پانیذ اهواز دستگاه‌های اجرایی هستند که در برگزاری این مسابقات مشارکت دارند.
انتهای پیام/
منبع: شوشان

نـظـرات