کـد خبـر : 8776
تـاریخ انتـشـار : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۰۷ ق.ظ
نسـخه چاپـی

سواد رسانه ای بهترین مهارت برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است

فرمانده انتظامی استان با مهم توصیف کردن موضوع سواد رسانه ای در عصر امروز از آن به عنوان بهترین مهارت برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی یاد کرد.

سواد رسانه ای بهترین مهارت برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است

به گزارش خبرگزاری ایونا، سردار “مهدی معصوم بیگی” در مراسم افتتاحیه یازدهمین کارگاه آموزشی ارتقای دانش و مهارت رسانه ای فرماندهان و مدیران ناجا اظهار داشت: سواد رسانه ای در عصر امروز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اهمیت این موضوع در نیروی انتظامی که با پیچیدگی های خاصی در برخورد با رویدادهای اجتماعی مواجه می شود دو چندان است.

وی با بیان اینکه پلیس باید هم توان مقابله و هم توان مذاکره داشته باشد گفت: در مواجه شدن با رویدادها و مسائل اجتماعی ،پلیس می بایست از مذاکره و اعتماد سازی استفاده کند و در این خصوص دانش و مهارت لازم را فرا بگیرد.

این مقام انتظامی از سواد رسانه ای به عنوان بهترین مهارت برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی یاد کرد و اظهار داشت: امروز ریشه برخی از آسیب هایی که در جامعه رخ می دهد را می توان در فضای شبکه های اجتماعی و موبایلی مشاهده و تنها از طریق سواد رسانه ای می توان با این گونه آسیب ها مقابله کرد.

وی بیان داشت : اگر معتقد هستیم که بایستی یک زبان گویا و فاقد لکنت اجتماعی داشته باشیم پیش نیاز آن این است که در حوزه سواد رسانه ای مهارت و تخصص لازم را به دست آوریم .

فرمانده انتظامی استان ، رسانه را به عنوان یکی از ابزارهای مهم جنگ نرم دشمن برای تضعیف باورها و اعتقادات مردم کشور دانست و اظهار داشت: لازمه پیروزی در این جنگ نیز داشتن سواد رسانه ای است چرا که بدون داشتن این دانش نمی توانیم افکار مردم را مدیریت کرده و آنان را نسبت به ناصحیح بودن اخبار و اطلاعاتی که از سوی دشمن ارائه می شود آگاه کنیم.

سردار معصوم بیگی خاطر نشان کرد: امروز در یک اتاق شیشه ای قرار گرفته ایم که به صورت شبانه روز موجی از اطلاعات و اخبار به ما وارد می شود و اگر دانش و مهارت استفاده از این اطلاعات را نداشته باشیم نمی توانیم آنها را مهار کنیم و به یک مصرف کننده تبدیل خواهیم شد.

فرمانده انتظامی استان در پایان با تقدیر و تشکر از برپایی این کارگاه در نیروی انتظامی اظهار داشت: معاونت اجتماعی ناجا پنجره ای برای ارتباط فرماندهان این نیرو با بیرون است و بحمد الله با تلاش ها و زحمات مسئولان معاونت اجتماعی ناجا در مرکز و دیگر معاونت های اجتماعی در استان ها ارتباط و تعامل خوبی بین ناجا و رسانه ها برقرار شده است.

انتهای پیام/
منبع:

نـظـرات