کـد خبـر : 8773
تـاریخ انتـشـار : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۰۳ ق.ظ
نسـخه چاپـی

به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی؛

کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی در بیرجند برگزار شد

کارگاه مهارت های زندگی به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی برگزار شد.

کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی در بیرجند برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، از خراسان‌جنوبی، کارگاه آسیب‌های اجتماعی به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی در مجموعه تالار آیینه عمارت رحیم‌آباد بیرجند برگزار شد.

حمید مرادی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی هدف از برگزاری این کارگاه را افزایش سطح آگاهی دانشجویان درباره آسیب‌های فضای مجازی عنوان کرد و گفت: این طرح با همکاری سازمان فعالیت های قرآنی دانشگاهیان کشور در قالب برنامه‌های هماهنگ در حال برگزاری است و هر کارگاه می‌تواند با اهداف و محورهای مختلفی برگزار شود.
وی افزود: اولین کارگاه با موضوع آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی برگزار شد که در این کارگاه بالغ بر ۵۰ نفر از دانشجویان مراکز آموزش عالی بیرجند شرکت داشته‌اند.
مرادی ادامه داد: سلسله کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی در قالب ۴ کارگاه برگزار خواهد شد که در پایان دوره به شرکت کنندگان گواهینامه حضور اعطاء می‌شود.
امیر عجمی، کارشناس پلیس فتای خراسان جنوبی نیز در این کارگاه اظهارکرد: اهمیت فضای مجازی به حدی است که رهبر انقلاب فرمودند: «اگر امروز رهبر انقلاب نبودم، رییس فضای مجازی کشور می‌شدم».
وی با بیان اینکه استفاده از اینترنت و شبکه‌های مجازی در ایران بالا است، تصریح کرد: متاسفانه افراد بدون آگاهی وارد فضای مجازی می‌شوند.
کارشناس پلیس فتای استان با بیان اینکه اثرگذاری فضای مجازی خاموش است و سن و سال نمی‌شناسند، افزود: هر فردی با هر سن و سالی در معرض آسیب‌های فضای مجازی است.
عجمی در خصوص ویژگی‌های فضای مجازی اظهارکرد: مستقر و همیشگی بودن، فرامرزی بودن، وابسته نبودن به زمان دستیابی به آخرین اطلاعات و سرعت بالای انتشار اطلاعات از ویژگی‌های فضای مجازی است.
وی با بیان اینکه همچنین جذابیت، تنوع، سریع و ارزان بودن از ویژگی‌های فضای مجازی است، افزود: عده ای در فضای مجازی تنفس می‌کنند و آن‌چنان به آن وابسته‌اند که بدون آن نمی‌توانند زندگی کنند.
عجمی یادآور شد: عدم آگاهی کاربران، مشکلات فرهنگی و اخلاقی کاربران، اشکالات ساختار فنی، سهولت ارتکاب جرم و آمار بالای کاربران از عوامل ایجاد جرم در فضای مجازی هستند.
گفتنی است؛ این برنامه به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان و با همکاری سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی بیرجند و دبیرخانه علمی آسیب‌های اجتماعی خراسان‌جنوبی برگزار شده است.
انتهای پیام/
منبع: ایکنا

نـظـرات