کـد خبـر : 8770
تـاریخ انتـشـار : ۰۱ آذر ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۵۵ ق.ظ
نسـخه چاپـی

رئیس توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون: تحصیلات عالی تنها راه اشتغال نیست

رئیس اداره توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد به اهمیت و لزوم مهارت آموزی در زندگی تاکید کرد و گفت: وجود تحصیلات عالی به تنهایی برای دستیابی به فرصت شغلی کافی نیست.

رئیس توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون: تحصیلات عالی تنها راه اشتغال نیست

به گزارش خبرگزاری ایونا، فاطمه نیکجو، روز سه شنبه در همایش اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در میبد، افزود: کارآفرینی موضوع مهمی است، نباید به عنوان شعار تلقی شود، بلکه بیشتر باید به عنوان سبک ، سیاق و روش در زندگی ورود پیدا کند و کارآفرین با آن روش ها و سبک ها بتواند راهی برای رفع بحران ها در هر مرحله ای از زندگی خود پیدا کند .

وی بیان کرد : متاسفانه در حال حاضر ما با جوانان تحصیل کرده بدون مهارت در زمینه های زندگی ، ارتباطی ، اجتماعی ، و… مواجه هستیم و این امر به عنوان یک مشکل آموزشی مطرح است .
این مسئول یادآور شد : نباید بگذاریم تحصیلات عالی فرزندانمان تمام شود و سپس وارد بازار کار شوند ، باید به آنها یاد داد، در حالی که تحصیل می کنند با خود اندیشه کنند ، عنوانی که بعد از پایان تحصیلات به دست خواهند آورد را در زمان تحصیل دارند و بنگرند با آن چه کاری می توانند انجام دهند.
وی ادامه داد : لازم است به یادگیری اهمیت بدهیم و باور داشته باشیم که تحصیلات عالی به تنهایی باعث نمی شود کاری را پیدا کرد و مشغول شد.
رئیس اداره توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون استان یزد عنوان کرد : اداره کل تعاون در زیرگروه خود قانون کارآفرینی دارد که به عنوان اتاق فکر در استان فعالیت هایی را رایگان و به عنوان ۱۱ مرکز مشاوره به کسانی که می خواهند فعالیتی را راه اندازی کنند ، مشاوره می دهند.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا

نـظـرات