کـد خبـر : 8746
تـاریخ انتـشـار : ۳۰ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۶:۱۰ ب.ظ
نسـخه چاپـی

احداث کارخانه ۸۰۰ میلیون دلاری هندی در چابهار/ تولید بیش از یک میلیون تن اوره در این کارخانه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از احداث شهرک صنعتی و همچنین کارخانه ۸۰۰ میلیون دلاری “اوره” هند در چابهار خبر داد.

احداث کارخانه ۸۰۰ میلیون دلاری هندی در چابهار/ تولید بیش از یک میلیون تن اوره در این کارخانه

به گزارش خبرگزاری ایونا، به نقل از چهاربهاران، عبدالرحیم کردی اظهار کرد: هند علاوه بر سرمایه گذاری ۸۵ میلیون دلاری خود در بخش تجهیز اسکله های بندر چابهار در حال بررسی امکانات و زیرساخت‌های ریلی کشور برای سرمایه گذاری درخط ریلی چابهار است.

وی افزود: از نظر هندی ها بهترین، کوتاه ترین و با صرفه ترین راه در جهت توسعه بازارها به افغانستان، آسیای میانه و عراق بندر چابهار است که همزمان با هند، ایران و دیگر کشورهای منطقه به ویژه کشور های حوزه CIS از آن بهره‌مند خواهند شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به مذاکره یک شرکت هندی با شرکت پتروشیمی “نگین مکران” برای احداث اوره در چابهار تصریح کرد: هند سالانه ۳۰ میلیون تن اوره نیاز دارد که از این میزان ۸ میلیون تن آن را در خارج از کشور تولید می کند و با توجه به نگاه ویژه‌ به چابهار یک کارخانه با ظرفیت یک میلیون و۳۰۰ هزار تن اوره و با سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیون دلار در منطقه آزاد چابهار احداث کند.

به گفته کردی با توجه به‌ این که هم اکنون ۲۴شرکت هندی در منطقه آزاد چابهار فعالیت دارند توافق نامه ایجاد یک شهرک صنعتی مشترک بین منطقه آزادچابهار و شورای ایران و هند(وابسته به اتاق بازرگانی ایران وهند) نهایی شده است.

انتهای پیام/

منبع: نسیم دهلران

نـظـرات