کـد خبـر : 8709
تـاریخ انتـشـار : ۳۰ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۳۸ ب.ظ
نسـخه چاپـی

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان:

سالانه حدود ۸۰۰۰ تن گردو در خراسان رضوی تولید می‌شود

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: سالانه حدود ۷۸۰۰ تا ۸۰۰۰ تن گردو در استان تولید می‌شود.

سالانه حدود ۸۰۰۰ تن گردو در خراسان رضوی تولید می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، سیدهاشم نقیبی اظهار کرد: سابقه کشت گردو از قدیم الایام در کشور وجود داشته و به نوعی گردو محصول بومی ایران بشمار می رود. ولی نوع «ارقامی» گردو در این خصوص به ثبت نرسیده و ممکن است در آینده کشورهای دیگر نوع ارقامی را به ثبت برسانند. با این حال این محصول جزو گونه‌های قدیمی و بومی ایران است.

وی ادامه داد: اگر ما بخواهیم گردو را به نام خود ثبت کنیم، باید ژنوتیپ‌های خاصی را در نظر بگیریم و ارقامی را به نام خود ثبت کنیم تا به عنوان منشا اول این محصول در دنیا شناخته شویم.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه گردو بیشتر محصول مناطق کوه‌پایه‌‌ای است و بیشتر در مناطق شمال غرب و غرب کشور دیده می‌شود، عنوان کرد: در استان خراسان رضوی نیز در مناطق شمالی استان و کوه‌پایه‌ای مانند شهرستان‌های قوچان، چناران، طرقبه، شاندیز، مشهد، نیشابور و جغتای و… این محصول دیده می‌شود.

نقیبی افزود: حدودا ۵۸۰۰ هکتار سطح زیرکشت گردو در استان ماست که از این مقدار ۵۰۰۰ هکتار آن بارور است. متوسط تولید در واحد سطح نیز یک تن و ۵۸۰ هزار کیلوگرم است.

وی با اشاره به اینکه سالانه حدود ۷۸۰۰ تا ۸۰۰۰ تن گردو در استان تولید می‌شود، تصریح کرد: گردو در استان معمولا در مناطق کوه‌پایه‌ای و حاشیه رودخانه‌ها و یا در زمین‌هایی که دارای چاه عمیق است، کشت می‌شود چون باید آب کافی برای این محصول فراهم شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: متناسب با این شرایط و با استانداردهای آب و تغذیه‌ای، میزان عملکرد کیفیت گردو نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. معمولا از زمان گرده‌افشانی که از اواسط فروردین ماه شروع می‌شود، حدود ۵ ماه فرصت برای اجرای عملیات تغذیه، آب و… وجود دارد.

نقیبی خاطرنشان کرد: این عملیات باید به نحو احسن انجام شود و هرچه کشاورزان و باغداران ما در این پروسه دقت کافی داشته باشند و با کودهای دامی و آبی گیاه را تغذیه کنند، قطعا میزان برداشت و نتیجه‌ای خوب را شاهد خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی ما برای تولید استان حدود ۷۸۰۰ تا ۸ هزار تن گردو است، خاطرنشان کرد: با توجه به کیفیت گردو این محصول، قیمت خرید آن از ۲۳ هزار تا ۳۵ هزار تومان متغیر است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح کرد: هرچند ما معتقدیم گردو محصول بومی کشور است ولی اگر بخواهیم آن را به نام خود به ثبت رسانیم، باید ارقام خاصی را در نظر بگیریم. در سال‌های اخیر اتفافات خوبی افتاده که یکی از این توفیقات اقدامات صورت گرفته روی اصلاح و نوسازی باغات گردو بوده است.

نقیبی تاکید کرد: این عملیات شامل سرشاخه‌کاری گردو بوده که از سال گذشته عملیات آن را آغاز کردیم. مفهوم این عملیات این است که درختانی که پیر شده اند و بازدهی آن‌ها کاهش پیدا کرده سربرداری و با این عملیات درخت جوان می‌گردد.

وی ادامه داد: این امر را ما از سال‌های گذشته و همزمان با این، چند عملیات مهم دیگر را در شهرستان‌های جغتای، طرقبه، شاندیز، چناران، نیشابور و مشهد نیز آغاز کردیم. یکی از این اقدامات این است که ژنوتیپ‌های برتر منطقه را شناسایی کنیم. از این ژنوتیپ‌ها برای تهیه پیوند گردو و تهیه گردو پیوندی استفاده خواهیم کرد. این امر سبب می‌شود ژنوتیپ‌های منطقه نیز شناسایی شود.

نقیبی اظهار کرد: همچنین اقدام دیگری که صورت گرفته این است که ژنوتیپ‌های برتر خارجی که در سطح استان کشت می‌شود را وارد استان کرده‌ایم که آن‎ها ارقامی است که تقریبا نسبت به سرمای بهار می‌تواند مقاومت داشته باشد و از نظر کیفیت و عملکرد از توانمندی خوبی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه گردو به میزان کافی در کشور تولید می‌شود، امکان صادرات آن نیز فراهم است. ما با واردات گردو مخالف هستیم و مجوزی هم در این زمینه صادر نشده است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه میزان تولیدات ما در سال جاری نسبت به سال گذشته بیشتر بوده، اظهار کرد: دلیل این افزایش تولید این است که سال گذشته چند سرمازدگی در استان رخ داد اما امسال فقط در ۹ اردیبهشت ماه یک سرمای شدید رخ داد.

نقیبی با اشاره به اینکه با توجه به کیفیتی که گردو در کشور در سال‌های اخیر داشته، توان صادرتی نیز دارد، تاکید کرد: در مناطق مختلف استان گردوی مرغوب تولید می‌شود، به عنوان نمونه در شهرستان جغتای در روستایی به نام زرقان گردو‌های با کیفیتی برداشت می‌شود. همچنین در شهر مشهد نیز در روستای زشک شاهد ثمردهی گردوهای خوب و مرغوبی هستیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشخصات گردوی باکیفیت، پوست کاغذی بودن آن است، گفت: گردوی پوست کاغذی به گردویی گفته می‌شود که مغز آن به راحتی از پوست جدا می‌شود و به دلیل مرغوب بودن و نوع کیفیت آن، گردوی گرانی به شمار می‌آید.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: قطعا گردو ایران سابقه تاریخی دارد و از نظر کیفیتی با کشورهای همسایه نیز قابل مقایسه نیست. منتهی بعضی از کشورها به نوسازی باغات گردو می‌پردازند. همچنین در استان ما درختان گردو به صورت پراکنده است و ما کمتر باغات متراکم گردو را ملاحضه می‌کنیم.

نقیبی خاطرنشان کرد: درختان گردو بیشتر در ناحیه رودخانه و کانال‌های آبیاری قرار دارند. اگر احداث باغات گردو به صورت تجاری انجام شود و به صورت متراکم صورت پذیرد، باردهی آن کاهش می‌یابد اما کیفیت بالا می رود، خواهش ما از باغداران این است که اگر می‌خواهند در حوزه تجاری‌سازی تولید گردو فعالیت کنند، باید به روش‌های نوین گردوکاری خصوصا احداث باغ‌ها به صورت یکجا و متراکم روی آورند.

انتهای پیام/
منبع: ایسنا

نـظـرات