کـد خبـر : 8703
تـاریخ انتـشـار : ۳۰ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۳۲ ب.ظ
نسـخه چاپـی

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت کردستان:

۷۰ درصد تولید کارخانه سیگار سقز به خارج از کشور صادر می شود

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از صادرات ۷۰ درصد تولید کارخانه سیگار سقز خبرداد و گفت: میزان تولید این کارخانه در فاز نخست ۵ میلیارد نخ در سال است.

۷۰ درصد تولید کارخانه سیگار سقز به خارج از کشور صادر می شود

به گزارش خبرگزاری ایونا، محمد دره وزمی امروز سه شنبه در جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق کالای دخانی که با حضور رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور در سنندج تشکیل شد،گفت: به زودی کارخانه سیگار سقز که توسط سرمایه گذار خارجی احداث شده، به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه بهره برداری از کارخانه مذکور منجر به اشتغال تعدادی از جوانان منطقه می شود، عنوان کرد: در فاز نخست میزان تولید این کارخانه ۵ میلیارد نخ است.

وی با اشاره به اینکه در فاز بعدی میزان تولید کارخانه سیگار سقز به ۱۰ میلیارد نخ خواهد رسید، بیان کرد: ۷۰ درصد تولید این کارخانه قرار است صادرات شود.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت کردستان گفت: از آنجا که کردستان استانی مرزی است لذا قاچاق کالا هم در آن جریان دارد.

دره وزمی ادامه داد: خوشبختانه بین اعضای کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان و این کارگروه همدلی برقرار است و همکاری خوبی در انجام گشت های مشترک در این استان وجود دارد.

وی اظهارداشت: قطعا پدیده قاچاق کالا چه دخانی و چه غیردخانی خوشایند هیچ کشوری نیست و همه به دنبال راهکارهایی برای کاهش آن بوده و هستند.

وی عنوان کرد: عده ای معتقدند بخشی از قاچاق به دلیل وجود بیکاری در جامعه است ولی اگر بیکاری هم به صفر برسد به دلیل سودآوری قاچاق همچنان با این پدیده مواجه خواهیم بود.

انتهای پیام/

منبع: مهر

نـظـرات