کـد خبـر : 8687
تـاریخ انتـشـار : ۳۰ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۵:۲۰ ب.ظ
نسـخه چاپـی

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان:

بالغ بر ۷۰ کیلو گرم زعفران در استان زنجان برداشت شد

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با تاکید بر پشتیبانی صفر تا ۱۰۰ کشت و تولید زعفران در استان، گفت: امسال بالغ بر ۷۰ کیلو گرم زعفران در استان زنجان برداشت شد.

بالغ بر ۷۰ کیلو گرم زعفران در استان زنجان برداشت شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، بهنام اوجاقلو ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۵ هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان به کشت زعفران اختصاص یافته است، اظهار کرد: این میزان در قالب ۱۶۸ قطعه به کشت زعفران اختصاص پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه بیشترین سطح زیر کشت زعفران در استان مربوط به شهرستان زنجان است، تصریح کرد: طبق بررسی‌های انجام گرفته همه مناطق استان به غیر از برخی مناطق شهرستان طارم مستعد کشت زعفران شناخته شده است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، با اشاره به فعالیت دو پشتیبان زعفران در استان عنوان کرد: خرید پیاز زعفران از استان خراسان و همچنین حمل و توزیع آن در استان توسط شرکت‌های پشتیبان انجام می‌گیرد.

اوجاقلو خاطرنشان کرد: شرکت‌های پشتیبان همچنین افزون بر پشتیبانی فنی همه مراحل کاشت، داشت و برداشت زعفران در استان زنجان، تشکیل کلاس‌های آموزشی، تهیه سموم، ادوات و ماشین آلات مورد نیاز، خرید و بازار رسانی محصول تولیدی را نیز بر عهده دارند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان میزان برداشت زعفران طی سال جاری در این استان را بالغ بر ۷۰ کیلو گرم اعلام کرد و افزود: همه ساله برداشت زعفران در استان زنجان عمدتا از ۱۵ مهرماه آغاز شده و تا اواسط آبان‌ماه ادامه می‌یابد.

انتهای پیام/
منبع: فارس

نـظـرات