کـد خبـر : 8657
تـاریخ انتـشـار : ۳۰ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۴:۳۹ ب.ظ
نسـخه چاپـی

خردسال‌ترین مجری استان فارس

مدیریت زمان و مهارت از اصول سخنوری است/چشم‌انداز معینی در کار اجرا دارم

برگزیده مسابقه ملی سخنوری تریبون گفت: توجه به مدیریت زمان، تسلط، مهارت، و ظرافت از اصول کار اجرا و سخنوری است.

مدیریت زمان و مهارت از اصول سخنوری است/چشم‌انداز معینی در کار اجرا دارم

به گزارش خبرگزاری ایونا، ایلناز(مریم) آریامنش پاییز سال ۱۳۸۴ در داراب متولد شد. از سال‌های آغازین ورود به مدرسه در کنار درس و تحصیل به فعالیت هنری پرداخت و در سن ۸ سالگی کارشناسان و هنرمندانی که با آنها در تعامل بود متوجه استعداد سخنوری و اجرا در وی شدند و برای بارور شدن این استعداد نونهالانه تلاش کردند.

رضا نیک‌فرجام فرزند شهید عباس نیک‌فرجام، هنرمند محبوب داراب و همایون نیکخواهی، خواننده دارابی در نخستین گام‌های ایلناز او را همراهی کردند.

او نیکخواهی را مشوق خود می‌داند و نوازندگی فلوت توسط ایلناز در اجراهای عمومی این خواننده این فرصت را به او داده تا استعدادش را بازشناسی کند.

ایلناز نقش رضا نیک‌فرجام هنرمند متعهد دارابی را در موفقیت خود مهم و موثر دانسته و خود را مدیون این خواننده می‌داند.

از آنجا که کار اجرا عرصه پرمخاطب و پرمخاطره‌ای است می‌کوشد تا با انتخاب هوشمندانه قدم‌های بزرگ بردارد. در مورد دلیل موفقیتش می‌گوید باید از مردم و مخاطبان بپرسید، اما معمولا می‌گویند صدای دلنیشنی داری…

البته صدای دلنشینی دارد و نکته قابل توجه در مورد ایلناز این است که با وجود سن کم، مرز اعتماد به نفس و غرور کاذب را می‌شناسد و در مراودات اجتماعی این ویژگی در وی بارز است.

تابستان امسال در پنجمین دوره مسابقه ملی سخنوری تریبون شرکت کرد و مقام دوم کشوری را کسب کرد.

بازی در چند تئاتر و سریال میعاد، مجری برنامه دیدار رئیس‌جمهور با نخبگان استان فارس، دریافت بورسیه تست مستر امارات از یحیی علوی، اجرا در برج میلاد و پخش از شبکه سه(مهرماه) ،مجری شبکه دو در برنامه باغ ملی (شهریورماه)، مجری برنامه جشن سخن با حضور چند تن از هنرمندان به‌نام کشور، مقام اول مجری شو در داراب، مقام اول گلستان خوانی و جابر بن حیان در سال گذشته و اجرای برنامه در تعدادی از همایش‌های ملی و جشنواره‌ها بخشی از فعالیت‌های این نوجوان ۱۲ ساله دارابی است.

امسال از سوی بنیاد بین‌المللی مادر که با سفر به استان‌ها و شهرهای مختلف کشور، مادر نمونه را انتخاب می‌کنند، ایلناز فرزند بین‌المللی مادر شناخته شد.

 تسلط و مهارت از اصول کار اجرا و سخنوری است

ایلناز(مریم) آریامنش در داراب اظهار داشت: هشت ساله بودم که با اجرای برنامه‌ای مربوط به شیرخوارگان، کارشناسان فن، مهارت مرا در زمینه اجرا تشخیص دادند.

وی با بیان اینکه دومین جرقه استعدادیابی من سر لوکیشن سریال شمعدونی اتفاق افتاد، ادامه داد: در آن زمان من نوازنده فلوت بودم و در کنار همایون نیکخواهی (خواننده محبوب دارابی) به اجرای برنامه می‌پرداختم.

مقام دوم مسابقه سخنوری تریبون با اشاره به اینکه در داراب امکانات و شرایط لازم برای کار حرفه‌ای نداشتم، گفت: با وجود علاقه و استعدادم در داراب امکان شرکت در کلاسهای سخنوری و اجرا و استفاده از محضر اساتید این حوزه را نداشتم.

آریامنش  بیان کرد: در سن ده سالگی با هنرمند مردمی و محبوب داراب -رضا نیک فرجام-  آشنا شدم و در حین گلستان خوانی ایشان متوجه استعداد من شده و برای پرورش آن کمک بی‌شائبه‌ای به من کردند.

وی پیرامون نحوه برگزاری و انتخاب شرکت کنندگان در دور پنجم مسابقه ملی سخنوری تریبون اظهار داشت: خرداد ماه امسال برای شرکت در مسابقه سخنوری تریبون ثبت نام کردم و پس از ارسال کلیپ و تایید اثر ارسالی برای مرحله مقدماتی مسابقه دعوت شدم.

این نوجوان دارابی خاطرنشان کرد: در مرحله مقدماتی ۹۰۰ نفر شرکت کننده از سراسر کشور حضور داشتند که پس از داوری اولیه ۱۷ نفر به تفکیک ۵ نفر در بخش دانش‌آموزی و ۱۲ نفر در بخش دانشجویی به مرحله فینال راه یافتند.

آریامنش بابیان اینکه کار ما در مرحله فینال توسط یحیی علوی، فرزانه معصومیان، جمال قمری و رامبد جوان داوری شد، گفت: در مرحله اجرای فینال پنج دقیقه فرصت داشتم و موضوع انتخابی‌ام وطنم ایران و جلوگیری از مهاجرت بود چرا که این موضوع را ارزنده‌تر و ضروری‌تر از موضوعات دیگر می‌‌دانستم.

وی با تاکید بر اینکه در حین اجرای مرحله فینال با فرصت کم در اختیار، مدیریت زمان  یک ضرورت جدی بود، ادامه داد: در حین مسابقه در کارگاه آموزش سخنوری که طی پنج روز در دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، شرکت کردم.

برگزیده مسابقه سخنوری تریبون با اشاره به اینکه در کار اجرا چشم‌انداز معینی دارم، گفت: فرزانه معصومیان مجری صداوسیما و دکتر علوی که تنها سخنران بین‌المللی ایران است به من گفتند تو می توانی روزی بهترین سخنران زن ایران باشی و بر همین اساس من چشم‌انداز کار خود را از هم‌اکنون مشخص کرده و برنامه ریزی مدونی دارم.

آریامنش اظهار داشت: در کلاسهایی که اواخر شهریورماه جاری برگزار شد بین ۶۰ هزار نفر متقاضی، ۱۵ نفر و در نهایت بنده برای اجرای شب عید نوروز انتخاب شدم تا در یک آیتم ۲۵ دقیقه‌ای شبکه  دو سیما به اجرای برنامه بپردازم.

وی بابیان اینکه هدفم برنامه‌های بین‌المللی است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر دریکی آموزشگاه‌های هنری داراب ۶۰ هنرجو دارم که مبانی فن بیان، شعرخوانی، تسلط بر حرکات دست، و افزایش اعتمادبه‌نفس را با آن‌ها کار می‌کنم.

انتهای پیام/
منبع: فارس

نـظـرات