کـد خبـر : 8505
تـاریخ انتـشـار : ۲۷ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۳:۵۲ ب.ظ
نسـخه چاپـی

معاون پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان بیان کرد

اجرای برنامه‌های هفته پژوهش با نگاه کارآفرینی و اشتغالزایی

معاون پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: هفته پژوهش مانند سال‌های قبل با نوعی نگاه کارآفرینی و اشتغالزایی با محوریت فناوری از ۴ تا ۱۰ آذر برگزار می‌شود.

اجرای برنامه‌های هفته پژوهش با نگاه کارآفرینی و اشتغالزایی

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر کردی در رابطه با هفته پژوهش عنوان کرد: دانشگاه مصمم است نسبت به سال قبل از نظر کیفی، هفته پژوهش و نمایشگاه را بهتر برگزار کند.

وی از برنامه‌های دانشگاه در هفته پژوهش گفت: در این هفته جلسات و سخنرانی‌های مختلفی برگزار می‌شود و برنامه مشوقانه مرتبی برای دانشجویان و دانش‌آموزان برنامه‌ریزی شده است.

معاون پژوهشی دانشگاه خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم در این یک هفته پتانسیل‌های استان را نمایش دهیم و استعدادهای خوبی را شناسایی و در هدایت استعدادها نقش کلیدی را ایفا کنیم. همچنین به سمتی برویم که شعار هفته پژوهش که تجاری سازی و اشتغالزایی است با همکاری دستگاه‌های اجرایی، برنامه خوب و مدونی برای نسل آینده تدوین کنیم.

دکتر کردی درباره نمایشگاهی که هر سال در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود گفت: امسال غرفه‌های نمایشگاه نسبت به سال گذشته از کیفیت بالاتری برخوردار خواهند بود و این غرفه‌ها شامل پتانسیل‌های دانشگاه و استان و همچنین واحدهای مرکز رشد دانشگاه و بخشی از دستگاه‌های اجرایی و خصوصی خواهند بود که برنامه‌های سال گذشته و یا آینده خود را به معرض نمایش قرار می‌دهند.

معاون پژوهشی دانشگاه ادامه داد: از برنامه‌های دیگر این هفته نشست با حوزه بخش خصوصی و حوزه کار آفرینی است که تلاش می‌کنیم پتانسیل استان را شناسایی و آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنیم تا بتوانیم پتانسیل بالقوه را به بالفعل تبدیل و به اهداف بالادست برسیم.

وی در مورد اهمیت تحقیق و پژوهش تصریح کرد: ما باید فرهنگ سازی و نوعی نگاه ایجاد کنیم که برای هر قدم و عملی تحقیق و پژوهش و فکر کنیم و بعد آن را به مرحله اجرا برسانیم و اگر این نوع نگاه نهادینه شود نقش و راه بسیار پر باری خواهیم داشت.

وی در پایان گفت: باید بتوانیم با همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی یک حرکت خوب و مفید را آغاز کنیم تا آیندگان آن را ادامه دهند و در نهایت، محصول این حرکت‌ها توسعه است و زمانی که توسعه پیدا کنیم همه نواقص اشتغالزایی برطرف می‌شوند.

انتهای پیام/
منبع: ایسنا

نـظـرات