کـد خبـر : 8493
تـاریخ انتـشـار : ۲۷ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۳:۴۰ ب.ظ
نسـخه چاپـی

تلاش برای بازگشایی مدارس مناطق زلزله زده از دوشنبه هفته جاری

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: درحال تلاش برای بازگشایی مدارس مناطق زلزله از روز دوشنبه هفته جاری (۲۹ آبان) هستیم.

تلاش برای بازگشایی مدارس مناطق زلزله زده از دوشنبه هفته جاری

به گزارش خبرگزاری ایونا، سلیمان محبی اظهار کرد: آموزش و پرورش آمادگی کافی برای بازگشایی مدارس و حضور دانش آموزان مناطق زلزله زده در کلاس های درس را دارد.

وی با اشاره به تخریب بسیاری از مدارس، گفت: در عین حال مدارسی نیز هستند که سالم مانده و امکان حضور دانش آموزان در آن ها وجود دارد.
محبی خاطرنشان کرد: در نظر داریم تا مدارس مناطق شهری نقاط زلزله زده را در ۲ یا حتی سه نوبت دایر کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود: در مناطق روستایی نیز اگر مدارس آن ها قابل استفاده نباشد با استقرار کانکس یا برپایی چادر، کلاس ها را برگزار می کنیم.
وی گفت: مدارس سایر نقاط استان کرمانشاه از امروز بازگشایی شد و دانش آموزان در کلاس های درس حضور یافتند.

**آمادگی خیران برای ساخت سه مدرسه در مناطق زلزله زده
مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس استان کرمانشاه نیز از امضای تفاهم نامه برای ساخت ۲ مدرسه ۲ و ۶ کلاسه در سرپل ذهاب توسط بنیاد شهیدان تقی زاده و همچنین یک مدرسه دیگر در روستای حریر دالاهو توسط عبدالسعید رستمی از خیران مدرسه ساز استان خبر داد.
مرزبان نظری، همچنین از تخریب ۷۸ مدرسه با ۴۱۵ کلاس درس در مناطق زلزله زده استان خبر داد و گفت: سرپل ذهاب با تخریب ۲۹ مدرسه متشکل از ۱۵۸ کلاس درس بیشترین آسیب را در این بخش متحمل شده است.
وی یادآوری کرد: ۷۵۷ باب مدرسه در مناطق زلزله زده استان شامل سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، قصرشیرین، دالاهو و گیلانغرب وجود دارد که ۲ هزار و ۸۵۴ کلاس درس در آن ها وجود دارد.
نظری ادامه داد: با توجه به این وضعیت به ۲۵۰ دستگاه کانکس برای استقرار اضطراری دانش آموزان و آغاز فعالیت های آموزشی در منطقه نیاز داریم.
زلزله ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد که تاکنون ۴۳۶ کشته و بیش از ۱۰ هزار مصدوم داشته است.
در این حادثه ۲۱ دانش آموز و ۲ فرهنگی نیز جان باختند.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا

نـظـرات