کـد خبـر : 8475
تـاریخ انتـشـار : ۲۷ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۱۸ ق.ظ
نسـخه چاپـی

از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوين

کارگاه آموزشی «شیوه‌های صحیح تنبیه کودکان» در قزوین برگزار شد

از سوی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوين، کارگاه آموزشی «شیوه‌های صحیح تنبیه کودکان» با هدف ارتقای مهارت‌های زندگی شهروندان در فرهنگسرای شهید رجایی برگزار شد.

کارگاه آموزشی «شیوه‌های صحیح تنبیه کودکان» در قزوین برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، سهیلا رخ‌فروز در این کارگاه آموزشی اظهار داشت: حضور پدر به اندازه مادر برای رشد روانی کودکان مهم است و برقراری تعادل بین روابط والدین می‌تواند از نظر روانی سبب رشد صحیح کودکان شود.

وی افزود: رفتار پدران و مادران برای فرزندان الگو و مدل و گفتارشان برای او سند است بنابراین والدین باید مراقب نوع رفتار و کردار خود در حضور کودکانشان باشند.

این روانشناس در بخش دیگری از سخنانش به شیوه‌های صحیح تنبیه کودکان پرداخت و گفت: والدین باید بدانند آیا اصلاح رفتار نادرست کودک هدف آن‌ها بوده یا تنبیه صرفاً وسیله‌ای است که برای فرونشاندن خشم از آن استفاده می‌کنند.

رخ‌فروز مطرح کرد: تنبیه زمانی در تربیت کودک مؤثر است که با روش درستی اعمال شود، در غیر این صورت می‌تواند موجب آسیب روانی در کودک شود.

وی ادامه داد: بسیار مهم است که در تنبیه کودکان به کودک ابراز علاقه هم صورت گیرد تا کودک بداند این رفتار نادرست موجب نشده که محبت شما به او کم شود؛ به عنوان نمونه با حالت جدی به کودک بگویید«با اینکه خیلی دوستت دارم اما  این کارت رو دوست ندارم».

گفتنی است، در این کارگاه مطالب مفیدی در خصوص «تأثیر خانواده در شکل‌گیری رفتار کودکان»، «تنبیه نادرست»، «روش‌های تنبیه صحیح کودکان» و «نترساندن کودکان از تنهایی و تاریکی» ارائه شد.

انتهای پیام/
منبع: فارس

نـظـرات