کـد خبـر : 8468
تـاریخ انتـشـار : ۲۷ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۱:۱۱ ق.ظ
نسـخه چاپـی

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی:

وقف در زمینه مهارت‌آموزی مورد توجه واقفان قرار گیرد

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: وقف در زمینه مهارت‌آموزی مورد توجه واقفان قرار گیرد.

وقف در زمینه مهارت‌آموزی مورد توجه واقفان قرار گیرد

به گزارش خبرگزاری ایونا، حسن بهرام‌نیا امروز در همدان با بیان اینکه وقف یک ظرفیت بالقوه دینی، مذهبی، اعتقادی و اجتماعی است، اظهار کرد: از این ظرفیت می‌توان برای اجتماع در زمینه‌ ایجاد اشتغال، ازدواج، آموزش، دین و تربیت استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت وقف استفاده کرد و در این راستا باید بیشتر ظرفیت‌سازی شود، ادامه داد: باید فرهنگ وقف را بیشتر و بهتر از قبل از طریق رسانه‌ها، افراد دارای تریبون و فضای مجازی اطلاع رسانی کرد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به واسطه فرهنگسازی در حوزه وقف می‌توان ظرفیت‌ها را افزایش داد، بیان کرد:  در راستای اعتلای فرهنگ اسلامی که همان اشتغال بالا، تولید بالا، آموزش، فناوری، کمک به همنوعان و … وقف موجب جلوگیری از ناهنجاری‌ها و بزهکاری‌ها می‌شود و همه می‌توانند در این زمینه‌ها کمک موثری به کشور، دولت و حاکمیت کند.

وی با بیان اینکه در صورت نهادینه کردن فرهنگ وقف در بین مردم و جلب اعتماد عمومی در جامعه در زمینه اجرای نیت واقف مردم بیشتر در این راستا گام برمی‌دارند، افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه اجرای نیت واقف امینانه عمل می‌کند.

بهرام‌نیا با بیان اینکه اگر به افراد واقف در جامعه ارزش داده شود می‌تواند انگیزه خوبی برای ایجاد وقف جدید باشد، بیان کرد: توسعه وقف در جامعه می‌تواند به امور اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و خدماتی کشور کمک کند.

وی اظهار کرد: باید خروجی موقوفات در زمینه‌های مختلف اعم از مالی، ازدواج، کمک به ایتام و نیازمندان و … اطلاع‌رسانی شود تا مردم ببیند و نسبت به ایجاد وقف جدید انگیزه پیدا کنند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی مهمترین نیاز امروز جامعه را ازدواج، اشتغال و کمک به نیازمندان و درمان و دارو دانست و بیان کرد: می‌توان در زمینه‌ اماکن آموزشی، مهارت‌آموزی و حرفه‌آموزی موقوفه ایجاد کرد تا بتوان با آموزش به افراد بیکار در زمینه ایجاد اشتغال گام برداشت.

انتهای پیام/
منبع: فارس

نـظـرات