کـد خبـر : 8446
تـاریخ انتـشـار : ۲۷ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۱۰:۳۴ ق.ظ
نسـخه چاپـی

پیام معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی پیامی صادر کرد.

پیام معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی

به گزارش خبرگزاری ایونا، دکتر بزرگ حداد معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی پیامی صادر کرد. متن پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی

کارآفرینی یکی از مهمترین ویژگی های  انسان­های متعهد و خلاق است و ثمره آن آفرینش فرصت­های شغلی و تولید ارزش­های نوین در عرصههای اقتصادی، فرهنگی و نوآوری در زمینه‎های فناوری و ایجاد تحول در روند زندگی است. در فرآیند کارآفرینی باید به دانشجویان جرات و فرصت داد تا با انگیزه های قوی، آرمان­ها و انگیزه­های خود را در فضای کسب و کار از حالت بالقوه به حالت بالفعل درآورند و آفرینش­های اقتصادی، فرهنگی و هنری خود را عرضه کنند.

در مقوله کارآفرینی و اشتغال، نقش و ماموریت دانشگاه جامع علمی کاربردی، برجستهتر از دیگر دانشگاه‌های آموزش عالی قلمداد میشود. آموزش‌های علمی کاربردی به دلیل ماهیت طرح و تأکید بر جنبه‌های کاربردی در آموزش از اهمیت ویژه و راهبردی برخوردار هستند. این آموزش‌ها در واقع یک نوع مهارت آموزی بر اساس تقاضای بازار کار است که با ایجاد شغل در بهبود توانایی فردی و تخصصی دانشجویان مؤثر است. این نوع آموزش‌ها یکی از عوامل مؤثر بر توسعه و اثربخشی کارآفرینی در سطح کشور می‌باشند.

بدون تردید بیانات رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) در خصوص کارآفرینی، به عنوان یک عبادت و ارزش، نگاه همگان را به این اهمیت مقوله روشن میسازد. در این میان عزم جدی دولت تدبیر و امید در خصوص ترویج فرهنگ خلاقیت و کارآفرینی به عنوان موتور محرک اقتصاد مقاومتی نیز زمینهساز اقدامات قابل تاملی در سالهای اخیر در عرصه مهارت و کارآفرینی بوده است.

امیدواریم با اجرای برنامه‌های تحولی دانشگاه در خصوص بهبود اکوسیستم کسب و کار، بتوانیم دانش‎آموختگانی تربیت نماییم که با خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی خود، گامی کارا در راستای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی بردارند و رهیافت جدیدی را در عرصه کسب و کار مبتنی بر دانش به ارمغان آورند، به طوری که با استفاده از پژوهش‌های کاربردی، مرزهای فناوری را گسترش داده و سبب ارتقاء سطح فناوری در کسب و کار دانش بنیان شوند.

از این رو هفته جهانی کارآفرینی را که از ۲۴ لغایت ۳۰ آبانماه میباشد به خانواده بزرگ علمی کاربردی که کار را با اخلاق عجین کرده و کارآفرینی را سرلوحه کار آموزشی خود قرار دادهاند تبریک عرض نموده و امیدواریم با بهرهگیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همافزایی توانمندیهای خانواده بزرگ علمی کاربردی بتوانیم در این مسیر گام برداریم.

انتهای پیام/
منبع: دانشگاه جامع علمی کاربردی

نـظـرات