کـد خبـر : 8269
تـاریخ انتـشـار : ۲۴ آبان ۱۳۹۶
سـاعـت انتـشـار : ۹:۴۰ ق.ظ
نسـخه چاپـی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌‌ای خراسان‌ جنوبی:

۶۵۰ حرفه شغلی در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی مهارت‌آموزی شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌‌ای خراسان‌ جنوبی گفت: از ابتدای امسال آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان در بخش دولت ۴۰۰ حرفه شغلی و در بخش غیردولتی ۲۵۰ حرفه شغلی را مهارت‌آموزی کردند.

۶۵۰ حرفه شغلی در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی مهارت‌آموزی شد

به گزارش خبرگزاری ایونا، حسین خوش‌آیند پیش از ظهر امروز در کمیته راهبردی آموزش‌های مهارتی خراسان‌جنوبی اظهار داشت: این کمیته سه سال گذشته در زیرمجموعه کارگروه اشتغال استان مصوب شد که هدف از ایجاد آن در راستای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تعریف شده برای کمیته اشتغال و مشخص شدن محدودیت‌های آن و رفع این محدودیت‌ها بوده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان ‌جنوبی بیان کرد: اداره کل فنی و حرفه‌ای استان در راستای نیازسنجی صورت گرفته شده رشته‌های مهارتی خود را با توجه به نیاز بازار تعریف کرده است.

خوش‌آیند گفت: در سطح کشور ۴۰ هزار میلیارد تومان برای بخش آموزش در نظر گرفته شده است که فقط میزان اندکی از آن در بخش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای هزینه می‌‌شود.

وی افزود: اداره کل فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی از ابتدای امسال در بخش دولتی با داشتن ۱۰۰ کارگاه آموزشی و ۱۰۰ مربی در ۴۰۰ حرفه شغلی مهارت‌آموزی کرده است و در بخش غیردولتی نیز ۱۵۹ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد در سطح استان دارد که ۲۵۰ حرفه شغلی را آموزش داده‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌ جنوبی بیان کرد: برای امسال در بخش آموزش به عشایر تعهد سالانه فنی و حرفه‌ای استان ۴۵ هزار نفر ساعت آموزش بوده  است که ۴۸ هزار نفر ساعت آموزش ارائه شده است.

خوش‌آیند تصریح کرد: در بخش آموزش دانشجویان نیز تعهد استان در سال جاری ارائه حدود ۱۵۰ هزار نفر ساعت آموزش بوده که تاکنون ۹۹ هزار و ۲۶۸ نفرساعت آموزش ارائه شده است.

وی بیان کرد: در بخش آموزش روستایی نیز تعهد ابلاغی به استان ۴۹۴ هزار نفر ساعت آموزش بوده که تاکنون ۴۵۷ هزار نفر ساعت در این بخش آموزش دیده‌اند.

خوش آیند میزان تعهد آموزش فنی و حرفه‌ای استان در بخش زندان‌ها و ندامتگاه‌ها در سال جاری را، ۱۸۴ هزارنفرساعت آموزش اعلام کرد و اظهار داشت:در این زمینه نیز تاکنون ۱۳۶ هزارنفرساعت در این بخش آموزش دیده‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌ جنوبی گفت: در مجموع تعهد استان در بخش‌های مختلف آموزش فنی و حرفه‌ای در سال جاری ارائه ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ساعت آموزش بوده است که تاکنون ۲ میلیون و ۳۲۰ هزار نفر ساعت آموزش در این خصوص  ارائه شده است که نشان از تحقق ۷۳ درصدی از اهداف کمی آموزش فنی و حرفه‌ای دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۳ هزار و ۹۰۶ نفر در ۴۶۶ دوره در قالب ۲۱۵ حرفه در استان مشغول مهارت‌آموزی هستند.

خوش‌آیند خاطرنشان کرد: در شش ماهه دوم امسال و سال آینده اجرای ۲۲ تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مختلف در دستور کار فنی و حرفه‌ای استان است و امسال نیز سه طرح به طور ویژه توسط فنی و حرفه‌ای استان دنبال می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌ جنوبی افزود: طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی، طرح مهارت‌آموزی و تسهیل اشتغال کارکنان وظیفه نیروهای مسلح که در شش ماهه دوم امسال اجرا می‌شود و طرح مهارت‌آموزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال که تاکنون ۶۶ درصد آن محقق شده است از طرح‌های ویژه فنی و حرفه‌ای است که امسال در استان دنبال می‌شود.

وی از در دست اجرا بودن ۳ پروژه عمرانی توسط فنی و حرفه‌ای استان خبر داد و افزود: این پروژه‌ها شامل ساخت مرکز خواهران طبس، طرح توسعه فنی و حرفه‌ای بیرجند و مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای قاین است.

انتهای پیام/
منبع: تسنیم

نـظـرات